ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ЛІКАРНЯ ДЛЯ ВЕДМЕЖАТОК

Лікарня для ведмежаток – це спільний проект двох організацій: студентської медичної університетcької асоціації (EMSA) та інтернаціональної федерації студентів з метою побороти страх дітей перед лікарями. Цей захід проводиться тільки у Івано-Франківську і вперше відбувся п'ятнадцять років тому. Я розпитала про це одного з організаторів та першопрохідця у цій справі Романа Фіщука.


-У цьому заході беруть участь як студенти, так і інтерни. Перша зустріч дітей та лікарів-студентів відбулась 8 березня 2007 року в інтернаті, а з часом проект почав розвиватись. Зустрічі проводились на міському озері, Вічевому майдані, у різноманітних навчальних закладах, як садочках, так і школах. Бувало дуже багато дітей: за півтори години – 200 осіб. На цей момент захід проводиться тільки у Івано - Франківську, нас запрошували у Надвірну, проте, на жаль, не вийшло приїхати. Проект розрахований на дітей віком від 5 до 11 років, але приходять дітки і 12-13-річні.
- Чому саме "лікарня для ведмежаток"?
- Це своєрідна асоціація. Зазвичай дітки приходять уже зі захворюваннями, про які бояться говорити. Коли наші студенти розказують про певні проблеми зі здоров'ям і показують процедури, які мають провести лікарі, на м'яких іграшка – ведмедиках, діти розкриваються. Вони помічають, що насправді нічого страшного нема і розказують про те, що їх болить, на що колись хворіли та як їх лікували. Таким чином ми входимо в їхню довіру.
До речі, захід організовувався згідно з усіма правилами прийому в лікарні. Дітки приходили, і їхнє їм'я одразу вписували у реєстр та видавали карточку з направленнями. І малеча з цим листочком обходила всіх. Лікарі були різноманітні: від педіатра, рентгенолога, косметолога до операційного блоку, де показували на іграшці, як проводяться операції. У рентгенолога робили рентген, а роздруківки з кістками чи органами ведмедика вручали пацієнтам на пам'ять. Також давали послухати як б’ється сердечко, та навіть зробити УЗД іграшці, показуючи відео на ноутбуці. Дітям дуже подобалось, а батьки взагалі були у захваті. Книга скарг та пропозицій була вся списана тільки позитивними відгуками.
Цими вихідними зустріч проводилась у арт –кафе «Гармидер». Атмосфера була затишною. По телевізору показували різноманітні мультфільми. В результаті дітворі було цікаво і батьки були щасливі, що нарешті похід до лікаря перестане бути жахливим та наповненим сліз.


МАР"ЯНА ФЕДИНА