ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ГУМАНІЗМ- КРАСИВЕ СЛОВО ЧИ НОРМА ЖИТТЯ?

В епоху новітніх технологій, коли всі про всіх все знають, коли від вух журналіста неможливо приховати жодної інформації, важко собі уявити людей, котрі і досі «застрягли» в колоніальній епосі, для котрих «гуманізм» красиве слово, а не спосіб життя.
Багато з нас звикли: хто «не такий, як усі» – той гірший, менш гідний, не вартий. Скільки можна почути усіляких лайливих слів в бік афроамериканців, азіатів, ромів чи євреїв. Адже чимало звинувачень, часто безпідставних, закидають цим людям, чимало підозр падає на них. Люди почали забувати тисячолітній досвід предків, і вже, давно не керуються доктринами, котрі проповідує гуманізм, і не останню роль у цьому процесі відіграє преса.

Декотрі ЗМІ просто майорять «яскравими» заголовками: «Цигани знову скоїли злочин», «Негри напали на перехожого»… Вже давно в пресі прослідковується тенденція розбурювання поняття «мова ворожнечі» - будь-які вирази з елементами ксенофобії. Останнім часом непоодиноким стало використання в повідомленнях ЗМІ заїжджених кліше на кшталт «грузини – крадії», «нігерійці – наркоторговці»… Чим ми пояснимо безглузді звинувачення у бік людей, котрі з різних причин опинились у чужій країні? Невже ми бажаємо, щоб і з нашими рідними, котрі також далеко від дому обходились так, як і ми з чужоземцями?
Гуманізм це не просто красиве запозичене слово, це – доктрина, яку нам давно вже пора занотувати у своїй пам’яті, та «взяти на озброєння», це має стати нормою життя кожної людини. Адже і ми колись можемо стати чужоземцями в далекій країні.
Особливо про це повинні пам’ятати ми – журналісти, адже місія четвертої влади – очищати суспільство, а не годувати його брудом і пробуджувати антигуманні настрої.

ОЛЕНА КІТ