ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


Винниківчани не задоволені курсуванням пасажирських транспортних засобів

Сьогодні з 11.00 до 13.00 год. на вулиці Галицькій, 12 у м. Винники напроти очного відділення 6 - ої Львівської міської лікарні відбулася акція протесту під гаслом “Ні - псевдореформі пасажирського перевезення”.
Необхідно зазначити, що невдала реформа пасажирського перевезення спочатку нового року сколихнула громаду м. Львова.

Отже, вже третій місяць частина мешканців м. Винники позбавлена можливості належного користування маршрутами № - 36 “а” та 75. Ці проблеми вже неодноразово висвітлювалися на сторінках ІА “Глобальні віки” та, на жаль, львівська влада не прислухалась до наших пропозицій.
Наприклад, якщо до 01.01.2012 року винниківчани мали можливість користуючись маршрутом № - 75 з м. Винники добратися до залізничного вокзалу, а маршрутом № - 36 “а” - до Галицького перехрестя без пересадки, то з нововведенням ситуація різко погіршилася, оскільки львівська влада не знає ні територію, ні особливості розташування м. Винники, тому і було введено лише маршрут № - 5”а” та 40. Ці маршрути не охоплюють більшу частину м. Винники і мешканцям доводиться вже третій місяць щоденно йти пішки 2,5 - 3 км. до автобусної зупинки. Неодноразові звернення до Львівської міської ради позитивних результатів не дали. Відчувши байдужість місцевої влади, громадська організація “Просвіта” організувала акцію протесту з приводу свавілля Львівського управління транспорту Львівської міської ради.
Цього дня протестувальники, кількість яких налічувала 350 – 400 осіб, перекрили рух на трасі Винники – Львів. Вони просто рухалися безперервно на пішохідній доріжці. Варто зазначити, що ця траса має обласне значення. Пікетувальники тримали на руках десятки плакатів на кшталт “Припиніть чиновне свавілля”, “Маршрутки повинні їздити з 06:00 до 23:00”, “Поверніть маршрути № - 36 “а” та 75”, “Влада не розуміє громаду” тощо.
До речі, на місці події працювали й представники телебачення та інших ЗМІ.
Для забезпечення правопорядку та громадської безпеки працівники ДАІ та міліції перекрили рух на розі вулиць Галицької - Шевченка та траси Львів - Винники.
Близько 11 год. 30 хв. до протестувальників прибув начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР п. М. Жук, який намагався щось вияснити, але ніхто до його думки не хотів прислухатися, а вимагали, щоб повернули маршрути № - 75 та 36 “а” і контролювали, щоб вони їздили згідно з графіком. Після тривалої дискусії, акцію призупинили, а пікетувальники поставили вимоги до представника управління транспорту, - щоб у найближчий час вирішили транспортну проблему. У разі невиконання вимоги мешканців м. Винники акція протесту продовжиться.
Варто зазначити також, що протестувальники громадського порядку не порушували.

Питання щодо роботи внутрішнього автобусного маршруту у Винниках є абсурдним і не може влаштувати громаду м. Винники.
Окрім цього варто сказати, що про внутрішній маршрут, який буде курсувати Винниками, мова йде вже півроку, але немає ніяких позитивних результатів.
До речі, з приводу законності проведення тендеру нового транспортного сполучення УБОЗ проводить перевірку і навіть вже є певні застереження щодо законності дій певних посадових осіб управління транспорту та зв’язку ЛМР.

Юліана Казімова