ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


Витівка контрабандистів сколихнула всю Європу…


Чого лише не придумають контрабандисти задля власної вигоди. Винахідливості їм "не позичати”. Світ "багатий” на такі "кримінальні таланти” та їхні оригінальні ідеї, адже ми часто чуємо про чергові контрабандистські витівки… Цього разу знайдено підземний тунель, який проклали зі Словаччини до України.Звістка про цей випадок сколихнула всю Європу. В середу 18 липня кримінальна поліція Словаччини знайшла підземний тунель, який використовували контрабандисти для переміщення тютюнових виробів. Про цю пригоду поліція повідомила керівництво Чопської та Міхайловецької митниць під час офіційної зустрічі.

Аби не гаяти часу, на місце виявлення одразу прибув заступник начальника Чопської митниці - начальник служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Юрій Федорчук. Саме пан Юрій, дізнавшись деталі про цю справу, розповів, як усе насправді було. Отож, зі словацького боку - на території приватної фірми, яка була обгороджена високим парканом, був професійно обладнаний підземний хід, електрифікований із рейками та вагонетками, якими вже було переправлено близько 20 тисяч блоків сигарет. А з’ясували це таким чином. На подвір’ї словацької фірми стояли в очікуванні кілька вантажних автомашин, в яких контрабандисти приховували сигарети для подальшого безпечного переміщення територією Євросоюзу. Коли оглядали двір, увагу одного із оперативників привернула дерев’яна буда туалету. Дивним здалось те, що відповідного запаху чути не було… Відчинивши двері туалету, оперативники побачили, що там знаходилося насправді. Вони, звичайно, були шоковані, коли на власні очі побачили підземний хід.

Звичайно, чопські митники відразу передали цю інформацію керівництву Чопського прикордонного загону про те, що трапилося, аби там належно відреагували.

Наразі чопські митники спільно з прикордонниками та СБУ з’ясовують, з якої саме приватної садиби з боку України вирито цей тунель.

Як стало відомо, тунель діяв вже два роки. Довжина ж споруди насправді не 600, а 800 метрів, діаметр - близько метра. Він пролягає за 500 метрів від міжнародного пункту пропуску "Ужгород” на глибині 5 - 6 метрів.

Виникає запитання, чи ми не зарано декриміналізували статтю про контрабанду у Кримінальному кодексі, адже її масштаби на цей час є дуже великими. В результаті контрабанди наносять на державу мільярдні збитки.

Сподіватимемося, що інші витівки контрабандистів, й не лише їхні, вдаватиметься "розкривати” вчасно. Адже нас тішить той факт, що викрили нових контрабандистів, бо інформація про те, що цей тунель могли б використати для того, щоб через нього відправляти людей, викликає страх.

До речі, ми зараз слідкуємо за новою інформацією про цю подію, у випадку, якщо вдасться отримати нові відомості про з’ясування цього питання, одразу ж повідомимо у наступному матеріалі.

Юліана Казімова