ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


Кажуть, кожна зброя може вистрілити, навіть якщо вона не заряджена


У Кримінальному кодексі України є ряд статей, якими передбачена кримінальна відповідальність щодо незаконного поводження з холодною та вогнепальною зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Проте окремі громадяни ігнорують вимоги чинного законодавства та будь-якими незаконними шляхами купують вогнепальну зброю та вибухівки.


Як повідомляє ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області, за півроку на Львівщині зареєстровано 129 злочинів, пов’язаних з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами, у яких звинувачують 119 осіб. За цей самий час розкрито 6 злочинів, які вчинили з вогнепальної зброї.

До речі, з 1 до 30 квітня у Львівській області проведено місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, спецзасобів та вибухових матеріалів для того, щоб запобігти незаконному розповсюдженню зброї та злочинам, які може спричинити її використання. Свідомі громадяни, представники установ і організацій добровільно здали 173 одиниці вогнепальної зброї, з яких було: 29 одиниць нарізної зброї армійських зразків, 10 одиниць мисливської зброї, 130 мисливських гладкоствольних рушниць, 3 одиниці холодної та 1 одиниця саморобної вогнепальної зброї.

Крім цього, добровольці здали: 215 газових пістолетів і револьверів, 19 спеціальних засобів для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, 3 127 боєприпасів різного калібру до вогнепальної зброї та 431 одиниця патронів до спецзасобів.

Декому після роз’яснювальної роботи навіть вдалося уникнути кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної і холодної зброї та боєприпасів.

Варто зазначити, що переважно лише після наслідків люди усвідомлюють, що вони накоїли. Але чому саме тоді – невідомо… Саме через оце нерозуміння так часто в нашому житті й трапляються різні випадки: вбивства, розбійні напади, поранення і т.д.

Як бачимо, незважаючи на те, що у Кримінальному кодексі України є низка статей, якими передбачено кримінальну відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, все одно знаходяться “сміливці”, які не бояться відповідальності перед законом, й надалі беруть до рук зброю.

Юліана Казімова