ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ВИННИКІВСЬКИЙ АРМАГЕДОН

На час виходу цього матеріалу проблема затоплення та протікання будинку не вирішена. Керівники комунального підприємства замість того, щоб ретельно обстежити будинок та встановити причини протікання ( як в таких екстремальних ситуаціях передбачено ), лише розводять руками і показують свою безпорадність.


Під час проведення журналістського розслідування, за зверненням мешканців, було встановлено, що будинок збудовано у 2006 році Чорним А.П., ТзОВ “Гал-Дім” за кошти мешканців будинків.

В будинку неякісно зроблено водопостачання, в результаті чого вода до квартири подається з перебоями, особливо до верхніх поверхів, максимальний тиск води на п’ятому поверсі становить 0,5 атмосфери, що не відповідає встановленим нормам і може призвести до виходу з ладу газо - електронагрівальних пристроїв.

Забудовником не було здійснено належним чином передачу будинку за Актом приймання - передачі по закінченню будівництва, а також передачі пайовикам акту прийняття об’єкту в експлуатацію. Жоден мешканець будинку не підписувався на прийняття своєї квартири і будинку в цілому, разом з прилеглою територією. Конструкційні елементи будинку зроблено неякісно і вони часто виходять з ладу.

Зокрема, обшивка даху, водозливні труби та ринви, теплоізоляція даху проведені неякісно, дах в під’їзді протікає, система водовідведення та каналізаційна система не відповідає ніякій критиці тощо. Незважаючи на те, що збудований будинок є новим, - місце при вході у під’їзд нагадує приміщення, в якому нібито недавно були проведені якісь бойові дії із застосуванням артилерійської техніки, про що нагадують чисельні сліди вибойні, замазані штукатуркою розміром 40-50 см. Одним словом, винниківський армагедон на вул.Івасюка, 42А.

Варто зазначити, що будинок на обслуговування Винниківському ЖЕКу був переданий Міською радою в грудні 2011 року, хоча Винниківський ЖЕК збирав оплату за комунальні послуги з мешканців будинку з 2008 року !!! З цього приводу мешканці вимагають, щоб незаконно отримані кошти були використані на благоустрій будинку: огорожу, дитячу площадку, ремонт водопостачання, ремонт будинку, ремонт даху тощо.

Службова недбалість ???!!!

Окрім цього, встановлено кричущі факти щодо порушення правила пожежної безпеки в будинку, адже у разі виникнення надзвичайних подій, аварійні служби і мешканці будинку не матимуть вільного доступу до комунікаційних мереж ( перекриття води по стояках ). Згідно з проектом, фасад будинку повинен бути утеплений, пофарбований, натомість він обкладений силікатною цеглою, що суттєво здешевило проект і знизило якість теплозбереження ???! Зовнішній фасад будинку не відповідає тому, що було представлено в проекті.

Незважаючи на всі ці неякісно виконані роботи з боку забудовника, ЖЕК м.Винники підписав відповідні акти, які в подальшому надали можливість Винниківській міській раді прийняти в баланс та передати проект на обслуговування ЖЕКу м.Винники.

А також встановлено, що з незрозумілих міркувань, частина підвальних приміщень передана під магазин, гаражі тощо, хоча згідно з планом цокольного поверху, там передбачено тренажерний зал, приміщення для занять спортом, квартирні комірки в середньому по 3,6-3,8 кв.м на кожну квартиру, які відсутні. Очевидно, що забудовник скористався у цьому випадку необізнаністю мешканців – не додав в пункт договору та свідоцтва про власність на квартирні комірки.

Мешканці будинку вважають, що в діях забудовника присутні ознаки шахрайства, тому вважають за потрібне провести розслідування щодо неякісних вимог забудовника стосовно здачі будівлі. Далі буде…

Рустам Казімов