ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ПРАВОВЕ СВАВІЛЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ВИННИКІВСЬКОЇ МІЛІЦІЇ

У ст. 41 КПК України зазначено, що оперативні підрозділи органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за дотриманням податкового законодавства, органів Державної пенітенціарної служби України, органів Державної прикордонної служби України, органів Державної митної служби України, здійснюють слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора.

Коли співробітник оперативного підрозділу виконує доручення слідчого чи прокурора, він користується повноваженнями слідчого. А от з власної ініціативи співробітники оперативних підрозділів у кримінальному провадженні не мають права здійснювати процесуальні дії. Так, як і не мають права звертатися з клопотаннями до слідчого судді чи прокурора. Крім цього,оперативний підрозділ зобов’язаний виконувати усі доручення слідчого, прокурора.

Працівники Винниківського відділення міліції - оперуповноважений карного розшуку М.Б. та Л.М. останнім часом систематично порушують вимоги чинного законодавства. Зокрема, другого серпня з власної ініціативи вони отримали записи з камер зовнішнього спостереження, не маючи законного права проведення процесуальних дій. А такі дії цих працівників міліції суперечать вимогам КПК України.

Звертаємося до керівництва прокуратури у Львівській області та ГУ УМВСУ у Львівській області з проханнм вжити відповідні заходи щодо незаконних дій працівників Винниківського відділення міліції.

Далі буде…

Р.Казімов.