ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


АЗЕРБАЙДЖАНЦІ УКРАЇНИ ГОТОВІ БОРОНИТИ ЇЇ ВІД РОСІЙСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ

Тисячі азербайджанців, які проживають на території України, і зокрема в Криму, готові виступити за збереження суверенітету і територіальної цілісності країни, наміри щодо окупації якої здійснює Російська Федерація.
На цьому наголосив під час прес-конференції у понеділок у Києві голова ВГО "Об'єднана діаспора азербайджанців України" Хікмет Джавадов, передає кореспондент Укрінформу.


"Усім відомо, що 1 березня, російські війська увійшли до Автономної Республіки Крим. І це, як і всіх, нас дуже сильно турбує . І це не можна назвати якою-небудь допомогою народу. Як мовиться, все потрібно називати своїми іменами. Це - і є окупація", - заявив лідер азербайджанської діаспори в Україні.

За його словами, азербайджанці України (лише у Криму їх близько 40 тисяч) підтримують територіальну цілісність України і вважають неприйнятними дії РФ щодо введення військ на територію кримського півострову.

У зв'язку з агресію РФ проти України "Об'єднана діаспора азербайджанців України" виступила із спеціальною заявою. "Сьогодні керівництво організації, її регіональні представники, а також голови незалежних азербайджанських організацій, що входяться до складу Об'єднаної діаспори азербайджанців України, офіційно заявляємо наступне: Україна є нашою батьківщиною і ми зобов'язані виступити за збереження її суверенітету і територіальної цілісності", - йдеться у ній.

У ній також наголошується на тому, що українські азербайджанці, які більшою мірою є російськомовними, не відчувають у зв'язку з цим ніяких проблем і не потребують захисту. "Не на словах знаючи про жахи війни , ми не можемо допустити повтору подій у Нагірному Карабасі, Придністров'ї та Абхазії. У країні є законна влада і ми закликаємо наших співвітчизників підтримувати її ініціативи, спрямовані на формування в країні основ соціальної справедливості та правопорядку", - наголошується у заяві.

Хікмет Джавадов закликав усі інші організовані діаспори України приєднатися до заклику азербайджанців та стати на захист територіальної цілісності України. "Хочу заявити, що азербайджанці, які проживають в Україні, і які вважають її своєї батьківщиною, готові і будуть боротися до кінця за цілісність території України", - наголосив він. У важку хвилину азербайджанська діаспора підтримає український народ, частиною якою вона є, додав Джавадов.

"Представники азербайджанської діаспори готові пліч-о-пліч захистити територіальну цілісність України. Це наше рішення. Тут наша батьківщина, тут наше майбутнє", - підтвердив його слова голова "Ліги азербайджанців Дніпропетровщини" Сархош Ісмаїлов.


Руслан Казімов