ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


7 ЛИПНЯ ХРИСТИЯНИ СВЯТКУВАЛИ РІЗДВО ХРЕСТИТЕЛЯ ІОАННА


Іоанн Хреститель був попередником Ісуса Христа, який пророкував його пришестя, жив у пустелі, а згодом проповідував хрещення покаянням для юдеїв. Він хрестив у водах Йордану Ісуса Христа. Та доля Іоанна Предтечі була трагічною - потім його обезголовив цар Ірод Антипа за намовленням Іродіади. Його вважають найбільшим святим після Діви Марії.


Сам Господь Ісус Христос казав, що серед народжених жонами не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя. Тільки у Євангелії від Луки можна дізнатися про народження Івана Хрестителя. Він був сином священика Захарії (з роду Авії) і праведної Єлизавети (з роду Аарона), родички Пресвятої Богородиці. Вони були вже старенькі і навіть не надіялися на те, що матимуть дітей.

Проте згодом Бог послав Архангела Гавриїла, щоб він звістив Захарію про народження сина, проте він не повірив ангелові і за це був покараний німотою. Ця кара тривала доти, доки не збулося сказане Архангелом.

До речі, Євангеліст Лука також оповідав й про Благовіщення Пресвятої Богородиці, яка дізналася із уст ангела про вагітність Єлизавети і пішла відвідати родичку. Коли ж Марія привіталася із Єлизаветою, тоді її дитина затріпотала в утробі.

Про подальше життя Івана Хрестителя після його народження – майже нічого не відомо.
За Євангелістом Лукою, початок діяльності Івана Хрестителя припадає у п’ятнадцятий рік панування Тиверія кесаря. Іван переважно проповідував вздовж Йордану у тій частині русла ріки, що була найближче до Єрусалиму, тобто біля її витоків до Мертвого моря. Інколи ж він переходив на інше місце, а особливо тоді, коли берег ріки ставав слизький від дощів або ж течія ставала сильнішою.

Юліана Казімова