ІА Глобальні віки (АНАЛІТИКА)


ДУМКИ ПРО ВИБОРИ


Завершилися місцеві вибори і, зокрема, відомі їх результати у Винниках, де ми з командою Львівський ДемАльянс брали участь. По-перше хочеться подякувати усім за підтримку, завдяки якій нам вдалося отримати два представницькі мандати у винниківську міську раду один з яких мій. Ми сподівалися на кращий результат, але представники влади є відображенням настроїв і переконань суспільства, які їх обирають, тому поки що так.


На превеликий жаль "нова" ВМР на 60% буде складатися з тих самих депутатів, які за Уварова та інших попередників у кріслі мера розкрадали винниківські землі та місцевий і без того невеликий бюджет. Найбільш прикро те, що декілька округів були просто таки куплені представниками кримінального світу 90-х, які при усіх каденціях влади відігравали роль ручних депутатів-тушок, що голосували за ті рішення, які були вигідні злодіям з представницькими мандатами у кишенях.

Та проблема зовсім не в корупціонерах та рекетирах і навіть не у людях, які йшли на вибори і продали свій голос за 200 грн або голосували не аналізуючи того, що людина зробила за своєї попередньої каденції. Найбільша проблема в тих, хто вибори проігнорував і в переважній більшості - це молодь, за яку кілька днів тому вибір зробили ті, хто народилися і більшу частину свого життя прожили в СРСР. Не те, щоб я не поважав думки і вибору людей похилого віку чи дискримінував їх, але ми живемо в одній реальності, а вони - зовсім в іншій. І виходить, що люди з кардинально іншими цінностями, поглядами, переконаннями обирають для нас представників влади. Таким чином з'являється своєрідний гібрид "нове суспільство + влада постсовкого менталітету" побудований на конфлікті світоглядів та поколінь. Не треба дивуватися Донбасу чи Криму, у нас дуже подібна ситуація. Я був надто великим ідеалістом думаючи, що люди після Майдану почали думати і робити свідомий вибір займаючи активну громадську позицію. На жаль ні, принаймні не в таких об'ємах, як цього хотілося.

Але не будемо про сумне, поки що реальність саме така. Одразу після виборів і всього того бруду, який відбувався на дільницях у мене виник стан страшенної зневіри.Та трохи відійшовши від нього я побачив, що цього разу у ВМР буде дещо більшою частка людей з новими поглядами на життя і розвиток міста, ніж за попередньої каденції. Це люди з якими я бачу можливість подальшої співпраці у ВМР. Зокрема це представники ДемАльянс Винники, Воля Винники, Самопоміч Винники (говорю лише про людей, яких знаю особисто, але сподіваюся, що й серед інших політичних сил знайдуться представники з якими можна буде конструктивно працювати на благо міста). Маю велику надію, що ми сформуємо більшість, яка буде готова задавати нові чесні правила гри і працювати для того, щоб Винники стали комфортним для життя людей та розвинутим містом.

Я особисто незнайомий з новим мером міста, але мені б дуже хотілося вірити, що це людина повністю незалежна від будь-кого у структурі політичної сили, яка його висунула кандидатом в мери міста Винники. Наше місто роками потерпало від мера-корупціонера, тому сподіваюся, що Ви, пане Volodymyr Kvurt, готові продемонструвати кардинально інший підхід до управління міста. Надіюся, що ви маєте бажання працювати так, щоб винниківчани говорили про вас: "Оце суперовий мер! Нарешті прийшла людина, яка не краде і не дозволяє красти земель і грошей міста; людина яка зуміла поставити на управлінські посади не "своїх людей", а ефективних управлінців і фахівців різних галузей; людина для якої важлива її репутація; людина, яка незалежна ні від кого і працює ради блага Винник!".

Я вважаю, що грати за новими правилами потрібно починати одразу, щоб не зайти в стару трясовину з якої потім неможливо буде вийти. Саме тому пропоную новому міському голові розпочати роботу реалізувавши наступні ініціативи:

1. Оголосити відкритий конкурс на заміщення усіх керівних посад у ВМР: починаючи від заступника міського голови, завершуючи працівниками відділів. Для цього пропоную створити окрему комісію, яка б складалася з незаанґажованих фахівців у сфері HR. Представники цієї комісії мають розробити чіткі критерії відбору кандидатів на конкретні вакантні місця та провести співбесіди з усіма охочими. Після чого ви зможете прийняти рішення про кадрові призначення опираючись на результати об'єктивного, незалежного й фахового відбору.

2. Підтримати ініціативу з проведення аудіозапису усіх сесійних засідань винниківської міської ради, тим самим виконати вимоги Закону "Про доступ до публічної інформації" і дати можливість винниківчанам ознайомлюватись зі змістом усіх засідань депутатського корпусу ВМР. Депутати знаючи, що усі їхні розмови й рішення будуть записуватися - не зможуть приймати злочинних рішень.

3. Розробити стратегію розвитку Винник на найближчі кілька років. Усі попередні каденції влада Винник діяла хаотично. Місто, як і бізнес, не може розвиватися доти, доки немає чіткого бачення того, куди нам потрібно рухатися. До розробки цієї стратегії необхідно залучити максимально велику кількість різнопланових фахівців. Після розробки такої стратегії необхідно розробити покроковий план її реалізації. Я готовий координувати цей процес.
Сподіваюся, що ця каденція влади у Винниках стане революційною, навіть не зважаючи на те, що в депутатському корпусі є люди, яким більше ніколи не варто було б отримувати представницькі мандати. Сподіваюся на порядність новообраного мера та депутатів, готовність до рішучих і, можливо, не надто комфортних, але таких важливих для міста змін. Все буде добре!

Юрій Шивала