ІА Глобальні віки (АНАЛІТИКА)


ПОРА ДАТИ ВІДСІЧ ІНФОРМАЦІЙНИМ ВІЙНАМ ПРОТИ УКРАЇНИ


Чи не найважливішою на сьогодні є інформаційна сфера у суспільстві. Ми щодня перебуваємо у пошуку інформації, беремо безпосередню участь у її створенні, все, що нас оточує, теж можна трактувати як інформацію.


Як кажуть у народі : «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Можливо, не так буквально, але це твердження є правдивим. Інформація – це важлива складова у нашому житті, з її допомогою ми в змозі дізнатися те, що відбувається не лише у сусідському дворі, а й те, що відбувається у іншому куточку земної кулі.
Будь – яка інформація може принести нам як задоволення, так і завдати чималої шкоди. Особливо, якщо вона є не якісною, або й узагалі нереальною. На жаль, все частіше можна натрапити на фейкові повідомлення і потрапити на гачок ворожих ЗМІ.

Уже протягом великого періоду часу ведеться інформаційна війна проти України. Адже інформація стала одним з найдорожчих та найважливіших товарів, за допомогою яких людина може вплинути не лише на інших людей, і на суспільні явища, а й на державне управління. Учасником такої війни може стати кожен із нас, незалежно від віку, статі чи інших чинників. Вона призводить до того, що постає боротьба за важливу інформацію, яка дозволить керувати масами, надає владу та змінює людську підсвідомість. І, як і в кожній війні, будуть жертви, все це може призвести до страшних наслідків.

Тема інформаційної війни є актуальною зараз. Оскільки, відбулося чергове загострення ситуації через обставини та відносини, які зараз є між сусідами. Ні для кого не секрет, що найбільшим супротивником для нас у цій війні, і не лише, є Росія. Більшість російських ЗМІ висвітлюють, м’яко кажучи, неправдиву інформацію щодо ситуації в Україні. Так було за часів майдану, так продовжується і надалі, доходячи до абсурду. Починалося усе з того, що бандерівці притискають російськомовне населення, не дають їм вільно жити. А далі події розгорталися ще цікавіше, сюжети монтували, начебто самі воюємо проти своїх же, вторгненням російських військ і не пахне, українські вояки вбивають мирне населення, нівечать їхні тіла, руйнують домівки. Росія веде холодну інформаційну війну проти України нечесними шляхами та методами. І через їхні дії люди в Росії не знають, що відбувається насправді. Не розуміють на чиїй стороні правда і на Сході України, не усвідомлюють усіх нюансів і що робити. Це розділяє Україну.
Росія це і має на меті, прагне розділяти Україну, посіяти розлад та чвари серед українців, і усе заради своєї вигоди, заради влади.

На жаль, не усі це розуміють, роблячи поспішні висновки, дивлячись російські канали, слухаючи російське радіо, та читаючи російські газети і портали. Та проблема полягає і у тому, що українські ЗМІ, зокрема телеканали, теж нічим не кращі, демонструють начебто підтримку українським воякам, та насправді висвітлюють антиукраїнську позицію та ще й мовою окупанта. Наш інформаційний простір і без того є досить слабким, а від постійних атак російських ЗМІ, що практично з усіх сторін, та ще й і наших, через те, що власниками їх є антиукраїнські олігархи він і зовсім руйнується.

Всі ці війни, натиски, боротьба, звісно, природні для сучасного світу, - вони є і продовжуватиметься й надалі. Та неправильним є те, що Україна незахищена, і що наші високопосадовці ніяк не зрозуміють, як важливо бути готовому до таких атак, давати їм відсіч, адже вони несуть неабияку загрозу для нашого суспільства. Отож потрібно насамперед хоча б показати те, що Україна реагує на подібні речі, і тоді, звісно, приймати відповідні дії.

Оксана Жук