ІА Глобальні віки (АНАЛІТИКА)


ОХОРОНА «ЕПІЦЕНТРУ» ВИПРАВДОВУЄ ЖОРСТОКЕ ПОБИТТЯ ПОКУПЦІВ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ

В дусі старої міліцейської байдужості та свавілля…

Раніше ми вже звертались в прокуратуру Львівської області та ГУ національної поліції Львівської області з заявою (від 10.03.2016 р., наш вих. № 483-484) з приводу того, що 09.03.2016 р. о 13.10 на автомобільній стоянці загального користування по вул. Городоцька, 302, м. Львів, котра належить та обслуговується торговим центром «Епіцентр», стався груповий напад на водія автомобіля «Фіат» д.н.з. 856-09 РЕ з нанесенням водієві у моїй присутності тілесних ушкоджень кулаками (та ймовірно металевим пістолетом) в обличчя (ч. 2 ст. 296 ККУ).

Суть справи. Я проходив позв ряди автомобілів, вийшовши з торгового центру «Епіцентр», прямуючи до свого авто. Посередині автостоянки, в проїзді, один навпроти одного стояли автомобілі («Фіат» д.н.з. 856-09 РЕ та «Лексус» з іноземним номерним знаком S13 2371), які, очевидно, перед тим не могли розминутись. Дорожня розмітка була не чіткою, а в основному місці – відсутньою, і тому не зрозуміло було хто і кого повинен був пропустити.

Я опинився на місці події в час, коли двоє невідомих чоловіків, орієнтовно по 35 – 40 років (очевидно вийшовши перед тим з «Лексуса»), били з двох сторін кулаками (та ймовірно металевим пістолетом) в обличчя та ногами в ділянку тулуба власника зазначеного автомобіля «Фіат» у його власному автомобілі.

Лице у власника автомобіля «Фіат» було закривавлене, а ліве око підпухле від сильного удару (є коротке відео, котре 22.04.2016 р. надано мною слідчим). Пістолет у руках нападників виглядав, як спортивний стартовий (лише для подання сигналу), до того ж у такому напівзаржавілому стані, що навряд чи з нього міг бути здійснений якийсь постріл. Дії з обох сторін супроводжувались ненормативною лайливою лексикою.

У той момент я підійшов до автомобіля «Фіат», попросив нападників припинити бити потерпілого, запитав у них що сталось. У той же час один з нападників, залишивши потерпілого, розбив ногами обидві передні фари його автомобіля. Я покликав охоронця «Епіцентру», який знаходився неподалік, попросив охорону негайно викликати поліцію, надав охороні усі свої необхідні контактні дані та сказав, що згідний буду надати поліції пояснення у справі побиття потерпілого невідомими мені особами, як свідок. Один з осіб, який перед тим наносив удари потерпілому, представив охороні «Епіцентру» якесь посвідчення, яке, нібито могло в якійсь мірі виправдати його дії…

Оскільки поліція тривалий час не з’являлась, я змушений був поїхати з місця пригоди, однак в 14.00 зателефонував на «102» і додатково підтвердив свої наміри щодо надання пояснень у цій справі…

21.04.2016 р. я дізнався, що охорона «Епіцентру» не написала жодної заяви в поліцію з приводу групового нападу на власника автомобіля «Фіат», який стався 09.03.2016 р. Тому вважаю за необхідне доповнити свою заяву тим, що охорона «Епіцентру» (в т.ч. в міліцейській формі) під час хуліганських дій не підходила до місця події, доки я її не покликав. Після чого я попросив охорону викликати поліцію. А коли я підійшов до начальника охорони «Епіцентру», який стояв неподалік та байдуже спостерігав за тим, що коїлось, і запитав чому вони не втрутились в ситуацію, то він відповів, що потерпілий і сам міг бути винуватий, оскільки погрожував нападникам стартовим пістолетом. Отже, йому вже було відомо про те, що сталось – можливо з високовстановленої ширококутної відеокамери «Епіцентру», або від когось зі своїх підлеглих. Проте жодних дій щодо припинення правопорушення ним вжито не було (ст. 135 ККУ, або 136 ККУ).

Також на нинішній день мені стало відомо, що адвокат нападників намагається переконати слідство, що мало місце не групове побиття, а одноособове. Хто зацікавлений саме у такій кваліфікації правопорушення? 1. Потерпілий: йому заплатили за мовчання, або він був у такому стані афекту, що докладно не пам’ятає скільки осіб його били. 2. Нападникам: зі зрозумілих причин. Адже у мене претензії лише до охорони «Епіцентру» - чому не розборонили? А скільки осіб били потерпілого мене менше за всіх інших цікавить.

З огляду на вищенаведене прошу Вас допитати начальника охорони «Епіцентру» та дати належну правову оцінку його діям, тим більше з огляду на його колишній міліцейський досвід; витребувати відео з зовнішньої відеокамери «Епіцентру» про подію злочину, який мав місце 09.03.2016 р. о 13.10 на автомобільній стоянці, якщо воно ще чудом збереглось (адже відео з мого телефону було надано слідству 22.04.2016 р., як йдеться вище).

Слід також зазначити, що до боротьби з корупцією «Епіцентру» також байдуже. Але це вже окрема тема…


ІА Глобальні віки – за матеріалами
начальника юридичного управління та головного редактора Олександра РУЛЯ