ІА Глобальні віки (АНАЛІТИКА)


УРЯД КАНАДИ РОЗГЛЯНЕ ПЕТИЦІЮ ПРО СКАСУВАННЯ ВІЗ ДЛЯ УКРАЇНИ

У повідомленні Укрінформ від 07 червня вказано, що Петиція про введення безвізового режиму для короткострокових поїздок українців в Канаду надійшла на розгляд уряду країни.

«Електронна петиція e-33, подана через сайт палати громад, надійшла на розгляд уряду», - заявили в секретаріаті парламенту.

Тепер уряд має 45 днів на підготовку письмової відповіді на цей запит.

Приватну електронну петицію з проханням скасувати візи для короткострокових (до 90 днів) поїздок громадян України до Канади подав до федерального парламенту українець канадського походження Микола Кравець.

За відведений час вона зібрала майже в п'ять разів більше підписів, ніж мінімально необхідно для винесення на розгляд, а також отримала підтримку від 120 депутатів і сенаторів федерального парламенту, які представляють усі чотири основні політичні партії, включно з лідером офіційної опозиції Роною Амброз.

Зазначимо, під час передвиборної кампанії Ліберальна партія, яка має більшість у нинішньому скликанні канадського парламенту, в разі перемоги обіцяла «працювати над досягненням цієї мети», тобто скасування короткострокових віз для українців.

Раніше, 31 травня Радіо Свобода повідомило, що влада Канади не розглянула проект резолюції про безвізовий режим для українців під час з'їзду в Вінніпезі.

Також, нагадаємо, що посол Канади в Україні Роман Ващук минулого місяця заявляв, що лібералізація Канадою візового режиму для України за прикладом Євросоюзу неможлива.

Що ж, очікуємо офіційної відповіді та сподіваємось що ближчим часом зможемо їздити в країну з найбільшою діаспорою українців без труднощів оформлення візи.

Євген САДЛІВСЬКИЙ
Світлана ТАРАСЮК