ІА Глобальні віки (АНАЛІТИКА)


ВЕЛИКА БРИТАНІЯ ТА ЄС

Британія не планує починати процедуру виходу з Європейського союзу в 2016 році. Про це повідомив юрист уряду королівства Джейсон Коппел, передає Reuters.

У Високому суді Лондона, посилаючись на заяву нового прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей, юрист заявив, що до кінця цього року стаття 50 Лісабонської договору не буде задіяна.

При цьому Коппел не виключив, що позиція британського уряду може змінитися.

Згідно з цією статтею, будь-яка держава, яка входить в ЄС, може прийняти рішення про вихід з його складу. Спочатку про такий намір необхідно повідомити Брюссель, а потім почати переговори про порядок виходу.

Нагадаємо, що 23 червня 2016 р. відбувся референдум про вихід Великобританії зі складу Європейського союзу, де за вихід з ЄС проголосували 52 % британців, а це – 17 мільйонів 410 тисяч 742 людини.

Після рішення британців Брюссель неодноразово заявляв, що Британія повинна якомога скоріше почати процедуру виходу з Євросоюзу. Однак британські та інші європейські політики також говорять, що вихід королівства з блоку може зайняти до шести років…

Окрім вищенаведеного хочу подати думку британського політика і економіста, заступника лідера партії Ліберальних демократів Вінса Кейбла, який пише у колонці для The Guardian, що панічний і поспішний вихід з Євросоюзу – це стрибок у невідомість, який призведе до неочікуваних фінансових втрат.

1 – «Суперечки про майбутнє Європи ведуться на різних рівнях, а моя позиція по суті дуже практична. У мене немає часу на політичні гасла, які лякають нас жахами про європейську наддержаву або Четвертий Рейх. Мене також важко зарахувати до федералістів, які вважають, що ми повинні відмовитись від нашої національної ідентичності на користь ідеї під назвою Європа».

2 – «Незважаючи на деякі відверті дурниці (наприклад, загальну сільськогосподарську політику, Страсбурзький парламент, директиви, що регулюють робочий час), в цілому Євросоюз – це кооперація з метою досягнення добра, і тягар відповідальності лежить на тих, хто хоче відмовитись від цієї кооперації».

Отож, яким би не був вихід Великої Британії зі складу ЄС – «швидким» чи «затяжним», важливим фактом залишається лишень момент збереження якісних між-сусідніх відносин усіх країн ЄС та Європи загалом і збереження миру на континенті.

Олександра БАТЮК