ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ПОРОШЕНКО ЗБІЛЬШИТЬ ВИТРАТИ НА ОБОРОНУ!


Сьогодні, на засіданні Ради національної безпеки і оборони України Президент Петро Порошенко заявив про важливість фінансування сектора безпеки і оборони України в 2017 році.


«Ключова позиція, яку ми повинні забезпечити цим проектом державного бюджету – 5% ВПП повинні бути зафіксовані на витрати оборони і безпеки», – підкреслив Порошенко.

Президент також додав: «У цьому році я буду уважніше дивитися на виконання ще одного рішення Ради національної безпеки і оборони, щоб 3% з цих 5% були спрямовані виключно на оборону. Хочу підкреслити, що загальна цифра фінансування становить 129 млрд. грн.».

Також, Президент України прогнозує, що вже 14 вересня Україна може отримати плановий транш від Міжнародного валютного фонду. Про це він заявив сьогодні на церемонії відкриття дитячого садка в с. Слобожанське Дніпропетровської (Дніпровської) області.

При цьому Петро Олексійович назвав кредит від МВФ фундаментом для проведення реформ.

Глава держави додав, що процес будівництва нової армії, нових Збройних сил – є і залишається його першим пріоритетом.

Зокрема: «Ми повинні виправити перекоси з фінансування Державної прикордонної служби. Ми повинні збільшити фінансування Служби безпеки України, яка повинна відповідати ризикам зростання терористичних загроз».

Окрім цього, керівник країни зазначив, що реальні потреби сектора безпеки і оборони значно більші, проте ресурси обмежені і фінансування зараз відбувається на межі можливого і неможливого.

Отже, очікуємо що українська армія та й загалом – обороноздатність врешті зможуть отримати більш-менш краще фінансування ніж за останні десятиліття і ці кошти таки ніхто не присвоїть.


ІА «Г.В»