ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ЕКСТРЕННЕ ЗАСІДАННЯ РНБ ООН ЩОДО СИТУАЦІЇ В СИРІЇ ТА РОСІЇ


Сьогодні голови міністерств зовнішніх справ (МЗС) Франції, Італії, Німеччини, Великобританії та США, а також верховний представник Європейського Союзу Федеріка Могеріні жорстко розкритикували позицію Росії щодо конфлікту в Сирії.


Таку заяву оприлюднив Державний департамент США (коротка цитата):

«На Росії лежить тягар відповідальності, щоб довести, що вона (Росія) хоче і може вжити надзвичайних заходів, щодо врятувати можливості дипломатичними зусиллями врегулювати режим припинення бойових дій, надати доступ безперешкодній гуманітарній допомозі і створити умови, необхідні для відновлення переговорів під егідою ООН про політичний перехід (у Сирії)».

Міністри обурилися нападом на гуманітарний конвой під Алеппо урядовими військами та використанням хімічної зброї.

Окрім цього, наступ режиму на сході Алеппо за підтримки Росії «прямо суперечить заявам Російської федерації про те, що вона підтримує дипломатичне рішення, а не військовий конфлікт».

Верховний представник Європейського Союзу та європейські держави закликали Росію «вжити надзвичайних заходів, щоб відновити довіру спільних зусиль, в тому числі шляхом припинення невибіркового бомбардування сирійським режимом свого народу».

Зокрема, у заяві говориться:

1) «Ми знову підтверджуємо нашу прихильність до справи знищення ІДІЛ у Сирії та Іраку, і закликаємо Росію виконувати свою обіцянку й справді зосередитися на цьому співтоваристві».

2) «Терпіння щодо чинної нездатності або небажання Росії дотримуватися своїх зобов'язань не є необмеженим. Тому, ми також закликаємо Раду безпеки ООН вжити термінових додаткових заходів у відповідь на жорстокість у цьому конфлікті, і, зокрема, в контексті нападу на Алеппо».

У зв’язку з тим, що трапилось в Сирії (третю добу тривають запеклі бої в Алеппо), сьогодні відбулось екстрене засідання Ради національної безпеки ООН в Нью-Йорку.


ІА «Г.В.»