ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ВІЙНА У СИРІЇ – США ТА РОСІЯ

Ситуація в Сирії останніми днями набирає все нових обертів.

Зокрема, сьогодні видання «Reuters» повідомило, що США можуть вжити «більш жорсткі заходи» у відповідь на штурм Алеппо військами президента Сирії Башара Асада за підтримки Росії, оскільки це питання зараз вивчають в Білому домі та цілком припускають такий варіант розвитку подій.Буквально після вчора сирійська армія заявила про витіснення повстанців з Еф-Фарафір – одного із центральних районів міста Алеппо, а сирійська опозиція повідомила, що урядові війська президента Асада атакували повстанців під Алеппо із чотирьох напрямків і зазначила, що цей наступ став найбільшим за останній час.

Напередодні, 25 вересня ми повідомляли про екстрене засідання РНБ ООН і про те, що Росія і влада Сирії проводять повномасштабну наступальну операцію на сході міста Алеппо.

Деякі представники адміністрації президента Барака Обами цілком не приховують того, що ситуація з швидким просуванням військових Асада застала їх зненацька.

Зокрема (з матеріалу «Reuters»):

«Взяття Алеппо під контроль урядових сил означатиме відновлення влади Асада над найважливішим містом регіону та завдасть нищівного удару по повстанцях».

На даний час влада США розглядає один із можливих заходів реагування на ситуацію яка склалась, дозволом союзникам у Перській затоці почати постачання сирійським повстанцям більш сучасної зброї.

інший варіант – завдання удару авіацією США по авіабазі урядових військ вважається менш імовірним.

Нагадаємо, що президент Обама напередодні заявляв про початок бомбардування Сирії, в разі застосування Асадом хімічної зброї, але, так і не дотримав своєї обіцянки (принаймні станом на сьогодні)…

Щодо можливих варіантів поставки зброї, то до її списку не включатимуть переносні зенітно-ракетні комплекси через побоювання, що вони можуть потрапити в руки терористів.

Деякі ідеї серед співробітників апарату президента США зводяться до того, щоб скерувати додатковий контингент сил спеціального реагування США для навчання та консультування курдських підрозділів і сирійських повстанських угруповань.

Тим не менш, остаточних рекомендацій для прийняття рішення президентом Обамою поки що не вироблено.
________________________________________
Ще раз пригадаємо, що ключовий етап конфлікту розпочався 19 вересня, коли Дамаск оголосив про припинення режиму перемир'я в Сирії і вже 20 вересня дня Росія і Асад атакували бойовиків в Алеппо.


ІА «Глобальні віки»