ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ПУТІН ВИСЛОВЛЮЄ ПРИТЕНЗІЇ ДО США

Напередодні глава Росії призупинив дію угоди із США про утилізацію плутонію, підписавши відповідний указ.

Розуміючи усю глибину та цинізм Путіна, все ж, не можемо стримати усмішку від його пропозиції до США, яка наведена нижче. 


Зокрема, Путін поставив (зауважте – «поставив») США кілька умов, після виконання яких може бути відновлено угоду між Москвою і Вашингтоном про утилізацію плутонію. Про це йдеться в президентському законопроекті, опублікованому в базі даних державної думи РФ.

У документі говориться, що президент Росії може відновити дію договору, якщо США скасують закон Сергія Магнітського, усі антиросійські санкції, а також компенсує Москві втрати як від західних санкцій, так і від відповідних санкцій РФ.

Окрім того, однією з умов називається скорочення військової інфраструктури і чисельності військ США на території країн НАТО, що вступили до альянсу після 2000 року.

Також, Росія говорить про нездатність США забезпечити виконання прийнятих зобов'язань щодо утилізації надлишкового збройового плутонію відповідно до міжнародних договорів.

Нагадаємо, Договір про утилізацію плутонію між РФ і США діяв з 2000 року, він передбачав утилізацію надлишків збройового плутонію за допомогою виробництва оксидного палива, використання в енергетичних ядерних реакторах і їхнього поховання.

У Кремлі заявили, що умови договору виконує лише Росія.

 - смішно, та все ж, – маємо факт безцеремонного російського свавілля як стосовно території Східної України та Криму, раніше – Придністров′я, Осетії, Боїнга 777 збитого 2014р. та безліч інших прикладів, то чому ж не «озвучити на весь світ що головний (реально спроможний) конкурент не виконує певних обов’язків»???


Тетяна ЛІВА