ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ПОМЕР МОНАРХ ТАЇЛАНДУ

Сьогодні помер король Таїланду Пхуміпон Адульядет.

Трон короля П. Адульядет зайняв ще в 1946 році. Впродовж його правління в державі відбулось 19 переворотів, які не змогли позбавити його престолу.


Про цю подію повідомило видання Reuters посилаючись на повідомлення з палацу короля. Монарх помер у віці 88 років.

10 жовтня прес-служба короля повідомила про різке погіршення його здоров'я та госпіталізацію в одну з лікарень Бангкока.

Повідомлялося, що монарх підключений до апарату штучної вентиляції легенів.

КОРОТКА БІОГРАФІЯ:

Пхуміпон Адульядет виходець з династії Чакрі; народився в 1927 році у США, через рік його сім'я переїхала в Таїланд; був третьою дитиною і наймолодшим сином принца Махідола Сонґкла. Закінчив два університети — Лозанський і Бангкокський. Державний переворот 24 червня 1932 року призвів до заміни абсолютної монархії монархією конституційною. Відтоді усі дії короля обмежуються конституцією. Король лишився очільником держави, має повноваження в області законодавчої, виконавчої та судової влади.

Пхуміпон Адульядет посів на престол 9 червня 1946 року після смерті свого старшого брата короля Ананда Махідола (Рами VIII).

28 квітня 1950 року одружився з принцесою Сірікіт — донькою посла Таїланду в Парижі.

5 травня 1950 року офіційно коронований як король Таїланду Рама IX. Після церемонії король разом із королевою поїхав до Швейцарії (продовжив здобувати освіту).

Остаточно повернувся до Таїланду 2 грудня 1951 року, після того, як отримав юридичну освіту.

В 1956 році, відповідно до буддистської традиції, Пхуміпон Адульядет прийняв чернечий постриг. В той час королева Сірікіт виконувала обов'язки регента біля малолітнього принца.

В 1987 році Пхуміпону Адульядету присвоєно титул Великий.

Станом на жовтень 2016 року він був монархом, котрий найдовше правив, за всю історію Таїланду.

Передбачається, що трон займе його єдиний син Маха Вачіралонгкорн.


Іван РАКША