ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ПОЛЬЩА ВВАЖАЄ ЩО ФРАНЦУЗЬКІ МІСТРАЛІ ПЕРЕПРОДАЛИ…

Звичайно, що на таку заяву відразу відреагували в Єгипті та Росії, заперечивши таку інформацію.

Нещодавно міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич під час парламентських дебатів заявив, що Єгипет перепродав Росії вертольотоносці типу Містраль, збудовані Францією для російського флоту, які дісталися Каїру через санкції проти Москви.


За словами міністра, він володіє інформацією з «хороших джерел» про продаж двох Містралів за один долар, але інших подробиць польський урядовець не розкрив.

Зокрема, Антоні Мацеревич сказав:

«Якби Єгипет вийшов із цієї операції, він би заклав зернину миру – і надав би Росії урок».

Посол Єгипту в Росії Мухамед Ель-Бадрі не підтвердив повідомлення про ймовірний продаж Містралів.

На запитання підтвердження цієї інформації від видання Інтерфакс єгипетський посол сказав:

«Я не можу підтвердити цю інформацію».

Реакція з МЗС Росії ну вже надто прогнозована, а саме, коментуючи агентству Інтерфакс заяву глави міністерства оборони Польщі, зазначило, що Єгипет не має права без згоди Франції перепродувати чи передавати Містралі.

Цитуємо позицію МЗС:

«Міністр оборони будь-якої країни повинен знати, що певні військова техніка і озброєння продаються за умови надання сертифіката кінцевого користувача, у якому чітко зазначено, що без згоди продавця не можна перепродати, передати, подарувати зброю, гвинтівки і все що завгодно. Тому обговорювати цю дурню не варто».

Нагадаємо:

1) першого Містраля єгипетські військові отримали ще в червні 2016 року, а другого – у середині вересня;
2) контракт на будівництво двох кораблів типу Містраль, які повинні були називатися «Владивосток» і «Севастополь», вартістю 1,2 млрд. євро був підписаний у червні 2011 року.

У зв'язку з кризою в державі та санкцій проти Росії Париж відмовився передавати вертольотоносці Росії і 10 жовтня 2015 року Містралі були продані Єгипту.

Отже, реально зрозуміти оборудку з військовою технікою досить складно, оскільки позиції держав різняться, та все ж, вважаємо що Росія не повинна володіти зазначеними Містралями за будь-яких умов.


Ігор ГНАТИК