ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ЗААРЕШТОВАНО ГРУПУ ПРАВООХОРОНЦІВ ЩО ПРОДАВАЛИ АВТО «ДВІЙНИКИ»

Сьогодні, Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України
повідомив, що їхнім оперативникам спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України вдалося встановити схему, за якою діяли махінатори що продавали автомобілі-двійники.


Отже, група злодіїв викрадала по країні автівки бізнес-класу, а потім зв’язувалась з потрібними людьми в органах (поліція та інші правоохоронні структури), після чого «працівники системи» розраховувались зі злодіями, забирали автомобіль, а далі – давали йому «нове» життя.

Користуючись тим, що група з 7 осіб, так званих, «чорних інспекторів» складалася з колишніх працівників МРЕВ і діючих правоохоронців, а значить мала досвід і доступ до відомчих баз даних, документації та необхідни процедур – іномарка реєструвалась під видом заздалегідь підібраної аналогічної моделі, яка офіційно зареєстрована на території Криму.

На автомобілі перебивалися заводські номери агрегатів, змінювалися державні номерні знаки, для авто виготовлялися потрібні документи та ключі.

За цей час аферисти підшуковували і потенційних покупців, а потім продавали їм машину, звичайно, за ціну нижче ринкової. З кожної такої оборудки зловмисники заробляли від 10 до 20 тисяч доларів США.

Під час санкціонованих обшуків, проведених у махінаторів, оперативники ДВБ вилучили державні номерні знаки на транспортні засоби, ключі від автомобілів, металеві вставки з ідентифікаційними номерами автівок. Крім того, поліцейські виявили комп’ютерну техніку, свідоцтва про реєстрацію ТЗ, попередньо заготовлену документацію, паспорти України, банківські печатки, мобільні телефони, грошові кошти. А також 5 елітних автомобілів, які зловмисники не встигли продати.

На теперішній час ГСУ НП України розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), ст. 290 (Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу), ч.2 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства), ч.3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України.

Також встановлюється коло осіб, причетних до злочинної діяльності групи та розшукуються власники виявлених автомобілів.
Вирішується правова кваліфікації для кожного з учасників злочинної групи «чорних інспекторів» для притягнення їх до кримінальноїві дповідальності. Триває слідство.


Тарас ВОЛОВЕЦЬКИЙ