ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


СТАРТУВАЛИ ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА В БОЛГАРІЇ

Сьогодні, 6 листопада, розпочались вибори президента та віце-президента в Болгарії.

Виборчі дільниці з виборів президента та віце-президента відкрилися зранку о 7.00 год. за київським часом.


Цікавою особливістю цьогорічних виборів у країні є те, що вперше в історії держави вони будуть прямими – тобто, явка всіх виборців є обов'язковою!

У бюлетені для голосування внесена 21 пара (президент і віце-президент) кандидатів.

На думку спостерігачів, основна боротьба за посаду глави держави може розгорнутися між спікером нинішнього парламенту країни Цецкою Цачевою і колишнім главою ВПС країни генералом Руменом Радевим, якого висунув ініціативний комітет, очолюваний соціалістичною партією.

Спостерігачі зазначають, що Радев виступає за скасування Євросоюзом санкцій проти Росії.

Згідно з попередніми опитуваннями, лідером «гонки» став кандидат від правлячої партії «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» (ГЕРБ), спікер парламенту Цецка Цачева.

Щоб один з кандидатів у президенти отримав перемогу в першому турі йому необхідно набрати понад 50% голосів. Якщо жодному з кандидатів цього не вдасться, то за тиждень відбудеться другий тур.

Нагадаємо, що раніше Президент Болгарії Росен Плевнелієв заявив, що в жовтні 2016 року сайт Центральної виборчої комісії піддався кібератаці (повідомляло ВВС).

За його словами, була важка і інтенсивна кібератака, яка була проведена на південному-сході Європи, з метою внести плутанину в результатах голосування.

Плевнелієв підозрює в кібератаках хакерське угруповання Fancy Bear, яке пов'язують зі зломом сайту Демократичної партії США.

Крім того, Плевнелієв назвав основними інструментами Росії в Європі фінансування популістських політичних партій і рухів, широку пропаганду і кібератаки, спрямовані на дестабілізацію противника.

Також, хочемо додати, що нещодавно спецслужби Великобританії стверджували, що російські хакери намагалися атакувати сайти уряду і телекомпаній Сполученого Королівства.

Очікуємо результатів голосування в Болгарії та сподіваємось що провокації зі сторони Росії не буде.

ФОТО (особи):

1 – діючий Президент країни Росен Плевнелієв;
2 – генерал Румен Радев;
3 – спікер та кандидат в президенти Цецка Цачева.


Володимир КУБИН