ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


КВОТА ЗАКОНУ ЩОДО УКРАЇНСЬКИХ ПІСЕНЬ НАБУЛА ЧИННОСТІ


Від сьогодні в Україні набув чинності закон про квоти на пісні українською мовою в радіоефірі (Закон № 1421-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій» - підписаний Президентом України 06 липня 2016 року).На сторінці у Fаcebook Петро Порошенко написав:

«Уже сьогодні кожна четверта пісня на українському радіо буде українською мовою».

Згідно з нормами закону, мінімальна частка пісень українською мовою має становити 35% загального обсягу протягом доби, зокрема, в проміжках часу від 7:00 до 14:00год. і 15:00 до 22:00год.

Окрім цього, визначено трирічний перехідний період, протягом якого вказана квота вводиться поступово – 25%, 30% і 35%.

Квота зменшена до 25% для радіокомпаній, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу складають щонайменше 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби.

Також, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення зобов'язані забезпечувати щонайменше 60% добового обсягу ведення передач, в тому числі інформаційно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Відповідальність за невиконання передбаченої норми – встановлюється штраф в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Також, хочемо нагадати, що нещодавно Народні депутати України Микола Княжицький та Вікторія Сюмар зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації №5313», згідно з яким пропонується встановити обов'язкову частину передач новин державною мовою не менш ніж 75% від загальної тривалості всіх передач новин (мається на увазі телебачення).


ІА «Г.В.»