ІА Глобальні віки (АНАЛІТИКА)


ПОЛ МАНАФОРТ І ВИПЛАТИ ВІД ЯНУКОВИЧА


Нещодавно з′явилась нова інформація стосовно діяльності Пола Манафорта в Україні, зокрема, в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький сказав, що у САП немає підстав для оголошення підозри тим чи тим особам за епізодом незаконних грошових виплат із тіньової каси Партії регіонів американському політтехнологові Полу Манафортові.


За його словами, за минулі три місяці розслідування епізоду нелегального отримання Манафортом коштів Партії регіонів так і не просунулося, а особистість того, хто розписувався в «амбарній книзі» ПР за отримання грошей нібито для Манафорта, експертам встановити не вдалося.

Нагадаємо, що ім'я глави передвиборного штабу (потім – звільнився) тепер вже президента США Дональда Трампа Пола Манафорта було в списку «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, що підтвердили в Антикорупційному бюро України.

НАБУ повідомляло:

«Згідно зі списками, на витрати, пов'язані з цією особою, починаючи з 20 листопада 2007 року, було виділено понад 12,7 млн. доларів США».

Останній запис в «амбарній книзі» ПР щодо Манафорта датується 5 жовтня 2012 року.

В свою чергу, Манафорт заперечує факт отримання будь-яких грошових виплат від ПР.

Окрім цього, «The New York Times», посилаючись на дані НАБУ, одні із перших писала, що Пол Манафорт міг отримати $12,7 млн з України з 2007 по 2012 рік.

Тим не менш, глава САП звернув увагу на те, що підписів самого Манафорта у документах чорної бухгалтерії ПР немає.

Цитуємо:

«Зверніть увагу, що там, в «амбарній книзі», є тільки прізвище Манафорт. І немає жодного його підпису. Завтра можуть з'явитися такі ж скани, тільки щодо Валентини Самар на три мільйони доларів. Адже може таке бути? Або щодо Холодницького, або Ситника. Дуже вигідно зараз робити такі скани».

Окремий інтерес становить позиція захисту Пола Манафорта Блоком П. Порошенка після того, як перемогу на виборах президента США отримав Д. Трамп.

Можливо така позиція БПП є чимось «прямо» вигідною П. Порошенку, чи це просто гра на прихильність республіканців США?


Павло ІВАНЧИШИН