ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ІМПІЧМЕНТ ПРЕЗИДЕНТУ ПІВДЕННОЇ КОРЕЇ

Сьогодні, відбулось таємне голосування в Парламенті Південної Кореї, де депутати виступили за запуск процедури імпічменту президента країни Пак Кин Хе.

«За» таке рішення проголосували 234 з 300 депутатів.

Подальшу долю Пак Кин Хе буде вирішувати Конституційний суд держави.

Очікується, що розгляд цієї справи судом займе від 180 до 360 днів. Президента тимчасово усунуть з посади. Обов'язки глави держави виконуватиме прем'єр-міністр країни.

Нові президентські вибори в Південній Кореї пройдуть через 60 днів після складення повноважень чинного глави держави.

Нагадаємо, що скандал і протести в країні почалися після того, як президент Південної Кореї відправила у відставку 10 високопоставлених радників і визнала, що тексти її публічних виступів редагувала її близька подруга Чхве Сун Сіль. На додачу, президента звинуватили у корупційних схемах та відмиванні великих коштів.

Жінку, яка не є держслужбовцем (подруга президента), також підозрюють у втручанні в державні справи та використанні свого становища задля отримання фінансової вигоди.

Пак Кин Хе стала першою жінкою-президентом в історії Південної Кореї. Їй 64 роки. Перемогу отримала на виборах у 2012 році.

Демонстрації розпочались ще в жовтні цього року, а на початок грудня за відставку Пак Кин Хе зібралось близько 1,7 млн. осіб в Сеулі, а по всій країні близько 2,3 млн. осіб.

В основному демонстранти скандували слогани «Геть Пак Кин Хе!», «Імпічмент!» і «Розпустити партію «Сенурі»!».


Любов ПОВАРЧУК