ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


СИРІЙСЬКИЙ КОНФЛІКТ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ…


За повідомленням ВВС з посиланням на представника Центру моніторингу за дотриманням прав людини в Сирії Рамі Абдель Рахмана йдеться про те, що бойовики терористичного угрупування «Ісламська держава» знову увійшли в сирійську Пальміру.


За його словами, спочатку джихадисти захопили стратегічні висоти біля Пальміри, а потім зайняли північно-західну частину міста.

У центральній частині Пальміри зараз тривають бої між бойовиками і сирійськими урядовими військами.

Цивільне населення масово покидає місто.

Декількома годинами раніше повідомлялось (видання Reuters), що сирійські військовослужбовці та авіація Росії продовжили завдавати ударів по контрольованих озброєною опозицією районах міста Алеппо, проте повстанці завдали удару у відповідь, зупинивши просування противника.

В повідомленні також уточнюється, що на сьогодні повстанці контролюють кілька районів у Алеппо, головним чином на південь від історичного Старого міста, втративши за два тижні майже три чверті території, яку вони контролювали протягом багатьох років.

Російські представники заявили, що уряд Сирії наразі контролює 93% Алеппо.

В цей час, держсекретар США Джон Керрі виступив зі звинуваченнями на адресу сирійської влади у скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності.

Цитуємо Джона Керрі із інтерв’ю на зустрічі у Парижі з прихильниками Сирії:

«Вчинені без розбору бомбардування, що застосовуються сирійською владою, йдуть врозріз із міжнародним правом і в багатьох випадках являють собою злочини проти людяності і військові злочини. Вони повинні бути припинені».

«Наші цілі ясні – повноцінне припинення вогню, необхідне для гуманітарного сприяння».

Напередодні, 08 грудня президент США Барак Обама зняв формальні обмеження на поставку зброї союзникам США у боротьбі з тероризмом у Сирії, а пізніше, представник Державного департаменту США Марк Тонер заявив, що США не планують постачати представникам сирійської збройної опозиції переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК) для боротьби з угрупуванням «Ісламська держава».

Таким чином, ситуація з протистоянням в Сирії є не до кінця зрозумілою, оскільки на даний час конфлікт продовжується, а всі дипломатичні та військові дії не приносять фактично-позитивних результатів для демократичних сил, які борються із проявами тероризму і зокрема – постійним втручанням російських владних кіл у такого роду конфліктні ситуації (а то й сама Росія є ініціатором усіх протистоянь).


ІА ГВ