ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


САУДІВСЬКА АРАВІЯ ПОРУШУЄ ДОМОВЛЕНОСТІ ОПЕК


Саудівська Аравія збільшила видобуток нафти до 10,72 мільйонів барелів за добу, незважаючи на недавню домовленість ОПЕК.

Раніше, на зустрічі у Відні (листопад) країни ОПЕК провели домовленості про скорочення рівня видобутку нафти з 1 січня 2017 року на 1,2 млн. барелів за добу.


За даними агентства «Bloomberg», після скорочення рівень видобутку нафти становитиме 32,5 млн. барелів за добу.

В цей же час, Саудівська Аравія погодилася обмежити видобуток до рівня 10,06 млн. барелів за добу з 10,54 млн. у жовтні цього року.

Цікаво, але домовленості між країнами ОПЕК щодо зменшення видобутків нафти проводились ще й у квітні та вересні, а вже у жовтні в світі видобули рекордну кількість нафти – до 33,8 млн. барелів за добу.

Напередодні, 27 листопада, на прес-конференції, в штаб-квартирі саудівської нафтової компанії «Aramco» міністр енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Халід аль-Фалех заявив, що держави, які не входять в ОПЕК, повинні дотримуватися зниження обсягів видобутку нафти.

За його словами, в 2017 році очікується поліпшення попиту на саудівську нафту. Зокрема міністр сказав:

«Ми вважаємо, що ціновий баланс буде відновлено, і очікуємо, що попит покращиться в 2017 році. Тоді ціни стануть збалансованими, і це станеться без втручання ОПЕК».

Та виявляється, що все не так просто, оскільки домовленості яких нещодавно було досягнуто, досить швидко розпочали порушувати.

Окрім порушень досягнутих раніше домовленостей зі сторони Саудівської Аравії, також, Ірак збільшив видобуток нафти до 4,8 мільйона барелів на добу, хоча ще в жовтні Багдад видобував на 100 тисяч барелів менше, про це, зокрема, повідомляє видання «Reuters».

Нагадаємо, що ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти) – це міжнародна міжурядова організація, заснована 10-14 вересня 1960 р. із штаб-квартирою у Відні, створена нафтовидобувними країнами (Іран, Ірак, Кувейт, Саудівська Аравія, Венесуела, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Алжир, Нігерія, Еквадор, Ангола та Індонезія) з метою контролю за квотами на видобуток нафти.


Любов ПОВАРЧУК