ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖСЕКРЕТАРЯ США. РЕАКЦІЯ В УКРАЇНІ ТА РОСІЇ

Сьогодні, Павло Клімкін – міністр закордонних справ України заявив, що політика США залежатиме не скільки від нового держсекретаря, скільки від усієї адміністрації американського президента.

Зокрема, обраний президент США Дональд Трамп сьогодні, 13 грудня, формально номінував Рекса Тіллерсона на посаду державного секретаря США. Також, кандидатуру Рекса Тіллерсона ще повинен затвердити сенат країни.

Павло Клімкін сказав:

«Тут питання навіть не в голові Держдепу, а в усій команді, яка буде займатися і питаннями зовнішньої політики, і національної безпеки, глобальної економіки».

«Ми зі свого боку зробимо все для того, щоб майбутній президент (США) і його команда отримали якісний і детальний брифінг щодо не тільки того, що відбувається, а й розуміння цього в контексті намірів і тактики Росії (стосовно України)».

Міністр України додав, що Росії не буде легше працювати з новою адміністрацією президента США.

Натомість, Москва привітала призначення Рекса Тіллерсона на посаду держсекретаря США.

Про це заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров.

За словами Лаврова, прагматизм, який притаманний і Трампу, і Тіллерсону, стане хорошою основою для відносин між двома країнами:

«Думаю, що і президент Трамп, і новий майбутній державний секретар не були противниками розвитку нашої взаємодії, навіть навпаки. Це люди прагматичні. Ми розраховуємо, що цей прагматизм буде гарною основою для вибудовування взаємовигідних відносин, взаємовигідних з точки зору і російсько-американської взаємодії, і з точки зору вирішення міжнародних проблем».

Вважаємо, що говорити про якісь умови дружніх стосунків між новими призначеннями у США та прихильністю Росії поки що, як мінімум – рано, оскільки вся міжнародна спільнота (без винятку) офіційно визнала, що хід політики Дональда Трампа передбачити неможливо. Тай з рештою, для чого нав’язувати громадськості свої припущення? Адже, інавгурація Трампа відбудеться в січні, а всі ключові посади повинні пройти погодження з сенатом. Те, що російські ЗМІ та політики спекулюють на своїх дуже дружніх стосунках із ключовими політиками-посадовцями США і що ті будуть прислухатись до їхньої думки, вважаємо, ніщо інше як інформаційна дезінформація.


Володимир КУБИН