ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ТЕРАКТ В НІЧНОМУ КЛУБІ СТАМБУЛА


В новорічну ніч у Туреччині в м. Стамбул відбувся теракт у нічному клубі.

Нападник увійшов до нічного клубу «Reina» в історичному районі міста о 01:15 год. за місцевим часом і відкрив стрілянину з автомата Калашникова.

В цей час в клубі було близько 500-700 осіб, які вже святкували Новий 2017 рік. У клубі почалася паніка, деякі з людей почали стрибати в протоку Босфор, щоб врятуватися.

Перед тим, як увійти в клуб, терорист застрелив офіцера поліції і одного перехожого. Зловмисник був одягнений у білий костюм Санта Клауса.
Загинуло 39 людей, 16 з яких громадяни інших країн. Яких саме, поки що не відомо.

За деякими даними, поки що не підтвердженими, терористів було двоє, і вони між собою перемовлялися по-арабськи. Одного з нападників поліція ліквідувала, іншого ймовірного нападника шукають.

У мережі з'явилося відео теракту в Стамбулі, на якому видно, що навколо людини в білому костюмі і шапці з помпоном перевернуті столи і розкидані речі, а на підлозі лежать люди.

Відразу після трагедії власник клубу в інтерв'ю газеті «Хюрріет» заявив, що про підготовлюваний теракт владу Туреччини попереджала розвідка США.

Генеральне консульство України в Стамбулі з'ясовує, чи є серед жертв теракту громадяни України, і відкрило гарячу лінію +90 530 612 55 77.

ДОВІДКА:

Клуб «Reina» знаходиться під мостом через Босфор, що розділяє азіатську і європейську частини Стамбула.

Це один із найпопулярніших нічних клубів у всій Туреччині.

У клубі свого часу відпочивали: Дженніфер Лопес, Енріке Іглесіас, Періс Хілтон, Хуліо Іглесіас, Джон Бон Джові.


ІА ГВ