ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ВВЕДЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ В ЕНЕРГЕТИЦІ НАБЛИЗИЛОСЬ В ПРИТУЛ


Сьогодні міністерство палива та енергетики і Укренерго запропонували Кабінету міністрів України ввести надзвичайний стан на ринку електроенергії через блокування поставок антрациту з неконтрольованих територій Донбасу.

Нагадаємо, що в Україні вже третій тиждень триває блокада залізничних шляхів, за якими поставляється вугілля з неконтрольованих територій Донбасу.

Зокрема, про можливість введення надзвичайного стану заявили в.о. директора Укренерго Всеволод Ковальчук і глава Міністерства енергетики Ігор Насалик.

Насалик сказав: «З огляду на дефіцит антрацитової групи, пов'язаний з непостачанням сировини з альтернативних джерел, міністерство ініціює введення надзвичайного стану в енергетичній сфері».

Ковальчук додав: «У середньому запасів антрациту вистачить на майже 40 діб. Але треба вважати, що на різних станціях різний запас вугілля. Насправді ж це значення на антрацитових станціях коливаються від 14 до 100 днів за умови введення надзвичайного стану».

Пізніше з′явилась інформація на сайті уряду про те, що у семи областях України можуть розпочатися відключення електроенергії у разі введення в енергетиці країни режиму надзвичайного стану.

Про ситуацію яка склалась завтра говоритимуть в уряді та ВРУ.

За підсумками засідання антикризового енергетичного штабу Харківської, Дніпропетровської, Київської, Чернігівської, Запорізької, Сумської і Черкаської областей доручено провести штаби з надзвичайних і техногенних ситуацій, оскільки саме ці області підпадають під процес відключення енергетики.

Віце-прем'єр міністр Геннадій Зубко сказав: «Штаби цих областей повинні проаналізувати кризові ситуації, які можуть бути пов'язані з обмеженням енергопостачання»; «У першу чергу, щодо забезпечення населення енергопостачанням і теплом, а також розглянути роботу промислових підприємств, що працюють у безперервному режимі з точки зору добових графіків пікових навантажень».

Цікаво складається історія навколо енергозабезпечення, оскільки блокада залізниці щодо постачання вугілля таки приносить плоди…

Вважаємо, що міненерго має кілька інших шляхів окрім відключення підстанцій на певний період часу, а саме – зменшення продажу електроенергії закордон і основне – фактичне відключення окупованих територій від електроенергії.

Адже, чому українці повинні страждати від неуцтва та невміння політиків та посадовців управляти країною?


ІА ГВ