ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


США І РОСІЯ – ЗАЯВИ ЩОДО КРИМУ


Розмови навколо окупації Криму звучать вже чимало часу з уст політиків, експертів та й пересічних громадян, але шкода, що вони й надалі залишаються лише зяавами.

Вчора прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив:

«Президент Трамп дав дуже чітко зрозуміти, що він очікує від Росії сприяння в деескалації ситуації в Україні і повернення Криму».

В свою чергу американський президент Дональд Трамп чекає, що Росія активно братиме участь у деескалації в Україні і поверне Крим.

Натомість, сьогодні, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, коментуючи заяви Білого дому щодо Криму, заявила, що Москва «свої території не повертає».

Цитуємо: «Ми свої території не повертаємо. Крим є територією Російської Федерації. Все».

Також Захарова зазначила, що двосторонні відносини між РФ і Америкою «були заведені попередньою адміністрацією США в глухий кут, звідки їх треба виводити».

Цитуємо: «Вісім років була при владі адміністрація Обами. Світ набагато просунувся у вирішенні світових криз? По-моєму, їх стало більше, вони стали глибшими, драматичнішими. І зав'язавши багато з них, США просто кинули їх на півдорозі».

Окремо, в США озвучили заяву щодо санкцій проти РФ.

Зокрема, новий глава американського Міністерства фінансів Стівен Мнучін сказав, що санкційна політика США щодо Росії залишається чинною.

Цитуємо: «Діючі санкційні програми залишаються».

Зрозуміти політику та стратегію адміністрації Трампа є досить складно, оскільки харизма та лідерство новообраного президента дозволяє йому вчиняти кроки які мало хто зможе передбачити. Стосовно ситуації в Україні то позицію Росії всі давно знають і найближчим часом вона точно не буде змінюватись. Щодо позиції США – вона залишається в межах узгоджених відстоювань своїх попередніх заяв, а чи будуть прийняті радикальні чи більш жорсткі кроки по відношенню до окупанта спрогнозувати складно.

Отже, Україна й надалі залишається в стані «заморожений конфлікт десь у Європі» і зовсім не факт, що міжнародна спільнота готова до рішучих дій щодо нашої підтримки та захисту. А також, українці повинні зрозуміти – якщо ми самі не усвідомимо своє минуло то не матимемо й майбутнього…

ФОТО:

1 – Шон Спайсер.
2 – Марія Захарова.
3 – Стівен Мнучін.


ІА ГВ