ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


СИРІЙСЬКІ ПОВСТАНЦІ ЗАЛИШИЛИСЬ БЕЗ ДОПОМОГИ США


Видання «Reuters» повідомило, що підтримувану ЦРУ США програму допомоги сирійським повстанцям заморозили через масштабну атаку з боку ісламістів.

Представники повстанців пояснили, що офіційних причин оприлюднено не було, проте в січні сили опозиції зазнали масштабної атаки з боку ісламістів, які заволоділи частиною поставлених зі США озброєнь і грошей. На думку командувачів опозиційними силами, у Вашингтоні побоюються, що джихадисти зможуть заволодіти сучасними зразками американської зброї.

«Reuters» додає, що два джерела в правлячих колах США у бесіді з агентством повідомили, що припинення допомоги не пов'язане з приходом до влади президента Дональда Трампа.

В статті видання також зазначає, що помірковані повстанці залишаються досить сильним у військовому плані учасником конфлікту, проте підтримувані арабськими монархіями ісламісти все-таки потужніші. Це пояснюється тим, що допомога, яку ЦРУ надає збройній опозиції, дуже обмежена. Зокрема, Вашингтон всупереч проханням відмовляється постачати в зону конфлікту ПЗРК.

Нагадаємо, що 17 лютого США заявили, що не вестимуть військову співпрацю з Росією в Сирії, поки Кремль не припинить називати всіх представників сирійської опозиції терористами.

Про це заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон на переговорах з представниками держав, які виступають проти президента Сирії Башара Асада.

Таким чином, припускаємо що сирійський конфлікт буде продовжуватись й надалі, адже російський вплив не може бути знятий за діючої ситуації бо це означатиме, що Росія покаже свою слабкість, чого вона аж ніяк не хоче.


Тетяна ЗАЙНУТДІНОВА