ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


НЕЗАБАРОМ – СТРОКОВИЙ ПРИЗОВ!


Сьогодні, 25 лютого, президент України Петро Олексійович Порошенко підписав указ «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році».

Відповідно до повідомлення прес-служби глави держави, призов на строкову військову службу чоловіків 20-27 років буде проходити протягом квітня–травні і жовтня–листопада 2017 року.

Раніше, 22 лютого президент заявив, що Україна зберігає призов на строкову військову службу, при цьому відмовившись від мобілізації.

Цитуємо: «Торік був сформований потужний оперативний резерв першої черги за рахунок особового складу, який отримав бойовий досвід і зараз демобілізований, але він добре мотивований, високопрофесійний і патріотичний. Більше 130 тисяч осіб. І водночас ми зберігаємо призов на строкову військову службу».

Окремо прес-служба Порошенка сьогодні зазначила, що зі Збройних сил України, інших військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці-строковики, які мають ступінь вищої освіти «спеціаліст» або «магістр» та вислужили встановлені строки строкової військової служби, будуть звільнені в запас у період призову в 2017 році.

Стосовно всіх інших військовослужбовців-строковиків, які вислужили встановлені строки, то вони будуть звільнятися в запас у період квітня–червня і в жовтня–грудня цього року.

Президент своїм указом також доручив Кабінету міністрів України визначити чисельність українців, які підлягають призову на строкову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у поточному році.

Таким чином, вже через кілька тижнів в державі знову розпочнеться військовий призов. Сподіваємось, що захисники України вірно та справедливо нестимуть службу і підтримуватимуть національний дух.


ІА ГВ