ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ПРОТЕСТИ ПРОТИ АНЕКСІЇ КРИМУ…


Cьогодні, 26 лютого, відзначають День опору окупації Криму.

Рівно три роки тому, 26 лютого 2014 року біля Кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг прихильників територіальної цілісності України, в основному кримських татар.

До третьої річниці анексії Криму біля стін посольства Росії в Анкарі відбулася акція протесту в якій взяли участь десятки етнічних татар, які проживають у різних регіонах Туреччини.

За словами керівника Асоціації кримських татар Тунджера Калкана, Крим і кримські татари ніколи не змиряться з окупацією, а акції протесту проти анексії півострова триватимуть.

Учасники акції підійшли до будівлі російського консульства та поклали чорний вінок на знак протесту проти політики Росії щодо України.

В свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що три роки тому Російська Федерація вдалася до відкритої агресії і захопила Крим, взявши у заручники мільйони людей.

Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу.

У ніч на 27 лютого 2014 року російські спецназівці захопили і блокували Верховну Раду Криму і Раду Міністрів Криму.

20 лютого 2014 року Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Звичайно, що більшість населення України з великим нетерпінням очікує, коли врешті путінська пропагандистсько-диктаторська влада піде у відставку і залишить в спокої українські терени. Та важливим моментом у цій ситуації є також розуміння та підтримка цієї позиції зі сторони інших народів та країн і громада Туреччини чітко показує на чиїй вона стороні.


ІА ГВ