ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ДИСКРИМІНАЦІЯ ЖІНОК…


Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш, закликавши з нагоди Міжнародного жіночого дня покінчити з практикою утисків жінок, передає Центр новин ООН.

Генсек заявив, що історично нерівноправне становище чоловіків і жінок посилюється зростаючою нерівністю у країнах і призводить до зростання дискримінації на гендерному грунті.

Цитуємо: «У Міжнародний жіночий день давайте всі пообіцяємо зробити все від нас залежне для подолання укорінених забобонів, ... для заохочення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок».

Також, А. Гутерріш додав, що в усьому світі спотворення традицій, культурних цінностей і основ релігії призводить до утискання прав жінок, поширення сексизму і жінконенависницьких дій.

Видання «korrespondent.net» пише: «Нині багато жінок піддаються залякуванню і домаганням у кіберпросторі і в реальному житті. Нерідко екстремісти і терористи будують свою ідеологію на ідеї підпорядкування жінок і дівчаток, сексуального та гендерного насильства, примусових шлюбів і фактичного поневолення».

Генсек вважає, що багато жінок досі належним чином не представлені у політиці і на вищих посадах у сфері економіки:

«Незважаючи на певний прогрес, як правило, керівні посади, як і раніше, посідають чоловіки, а економічний гендерний розрив збільшується через застарілі уявлення й укорінений чоловічий шовінізм».

Антоніо Гутерріш закликав домагатися розширення прав і можливостей жінок на всіх рівнях і надавати їм можливість бути почутими і контролювати своє власне життя, майбутнє нашого світу. У зв'язку з цим Генеральний секретар ООН закликав забезпечити доступ жінок до системи освіти й охорони здоров'я, а також розширити їх представленість на ринку праці.

Окрім всього сказаного вище, з найкращими та найщирішими побажаннями ВІТАЄМО усіх жінок з їхнім особливим міжнародним святом!


ІА ГВ