ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ГРИВНЯ – НАЦБАНК ТА МВФ

Заступник голови Національного Банку України (НБУ) Олег Чурій в ефірі телеканалу «ZIK» сказав, що протягом нетривалої, тобто – короткострокової перспективи НБУ має можливість підтримати курси національної валюти (гривні) без допомоги Міжнародного Валютного Фонду (МВФ), але якщо говорити про середні і довгострокові перспективи то вони є дуже туманні, що в свою чергу означає, що без траншу МВФ курс гривні може стрімко зрости.

Цитуємо О.Чурія: «Я би сказав, що без підтримки Міжнародного валютного фонду в нас дуже мало шансів утримати курс гривні».

Також, заступник голови НБУ нагадав, що в України вже кілька разів зірвалася співпраця з МВФ: «Зокрема, бо Україна не була готова проводити структурні реформи. Тому що програма, яка сьогодні є – це, перш за все, не тільки отримання коштів для запобігання фінансовій катастрофі, як це було у 2015 році. Це проведення вкрай необхідних структурних реформ. Усі кризи, які відбулися в Україні за роки незалежності, були пов'язані з відсутність структурних реформ та дисбалансом, які були в економіці».

Окремо О.Чурій відмітив планові виплати України по наданих траншах МВФ, а також, виплати зовнішнього боргу держави, де суми є досить великими.

Цитуємо:

1. «Цього року ми плануємо отримати від МВФ близько 5 мільярдів доларів, виплати для МВФ у 2017 році складуть десь 800 мільйонів доларів – це основна сума. І близько 200 мільйонів доларів – це відсотки».

2. «Щодо перспектив, то, дійсно, протягом трьох років Україна повинна виплатити досить великі суми за зовнішніми боргами, це десь приблизно 12,5 мільярда доларів. Якщо брати чисто математично, то без подальшого отримання кредитів від МВФ ми не зможемо виконати ці зобов'язання. Тобто ми перейдемо в дефолт, це потрібно розуміти всім».

Таким чином, український політикум та чиновники час від часу озвучують громадськості можливі «подальші перспективи» української гривні, а значить і населення, що в свою чергу вкотре викликає хвилю обурення. Коли врешті-решт партійно-чиновницький апарат зрозуміє, що вони не будуть жити вічно і того що вже накрали достатньо на кілька поколінь. Пора зробити щось хороше і для свого народу. Зрештою, якщо ситуація в державі (економічна, політична тощо) стане вкрай нестабільною то народ не буде слухати популістів чи інших «красномовців», а змушений буде діяти радикально!

Тим не менш, віримо, що наша нація буде сильною та непереборною не зважаючи на курс гривні .


Віра МИХАЙЛІВ