ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ОБСТРІЛЯНО ПОЛЬСЬКЕ КОНСУЛЬСТВО В ЛУЦЬКУ


Сьогодні вночі, 29 березня, невідомі обстріляли приміщення Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Місцеве інтернет-видання Волинь24 написало: «Цілилися в крайнє вікно... Напад стався близько 00.30. Консул розповів поліції, що охоронці приміщення почули вибух».

Пошкоджено дах та вікна приміщення, дехто припускає, що стріляли по будівлі з гранатомета.

Віце-консул Кшиштоф Савіцкі підтвердив факт обстрілу будівлі консульства, наголосивши, що в результаті цієї події ніхто не постраждав, та водночас, назвав інцидент терактом: «Це був справжній теракт. Хотіли вбити людей» і додав: «…експерти на місці події знайшли металеві уламки зі снаряда гранатомета. Діаметр пробоїни в даху становить 70 сантиметрів».

Тим часом, Міністерство закордонних справ Польщі викликало посла України в Варшаві Андрія Дещицю і пообіцяло скерувати ноту протесту через напад на Генконсульство країни в Луцьку.

Про це йдеться в поширеній консульством заяві МЗС Польщі.

Глава МЗС України Павло Клімкін написав, що обурений інцидентом з обстрілом Генконсульства.

Прес-служба СБУ повідомила, що Службі безпеки України докладе максимум зусиль, щоб у стислі терміни встановити і затримати винних в обстрілі будівлі консульства Польщі в Луцьку і додали, що подібний інцидент може бути вигідний тільки Росії.

Глава спецслужби Василь Грицак проінформував посла Польщі в Україні Яна Пєкло про заходи, що вживаються для розкриття злочину.

В свою чергу президент України Петро Порошенко подзвонив польському президенту Анджею Дуді у зв'язку з вказаною надзвичайною подією.

Український президент запевнив Дуду, що доручив посилити охорону не тільки дипломатичних представництв в Україні, а й місць історичної пам'яті.

Він також запропонував залучити польських фахівців до складу оперативно-слідчої групи для встановлення винуватців у цьому злочині.

Також наголошується, що лідери країн пристали на те, що жодна провокація не має вплинути на дружні польсько-українські відносини.

Окрім цього деякі ЗМІ повідомили, що усі без виключення консульства Республіки Польща в Україні тимчасово призупинили свою діяльність (принаймні на сьогоднішній день).

Допоки не відомо хто саме стоїть за обстрілом консульства та питань до правоохоронних структур і зокрема спецслужб стає щораз то більше. Якщо не приймати радикальних заходів по контролю за правопорядком в Україні то невідомо які інциденти нас можуть очікувати в найближчому майбутньому?!


ІА ГВ