ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


НОВИЙ ТРАНШ ВІД МВФ


Міжнародний валютний фонд (МВФ) повідомив, що після того, як Україні буде виділений ще один кредит, а це близько одного мільярда доларів, то державі, тобто – українцям, слід очікувати на приватизацію земель та підвищення пенсійного віку.

Президент України тим часом заявив, що МВФ схвалив четвертий транш Україні в один мільярд доларів. Петро Порошенко вважає, що така заява МВФ є додатковим визнанням українських реформ. Цікаво, але далеко не факт, що пересічні громадяни можуть погодитися із висновками Петра Олексійовича.

Хочемо додати, у МВФ вважають, що для більш швидкого зростання української економіки потрібні реформи для покращення бізнес-середовища, і початок цьому має покласти приватизація земель.

Цитуємо прес-реліз МВФ: «Початком має стати приватизація і розвиток ринку земель сільськогосподарського призначення. Боротьба з корупцією має бути більш рішучою, оскільки навіть зі створенням нових інститутів з боротьби з корупцією конкретні результати поки що не досягнуті».

Також, у фонді багато говорять і про пенсійну реформу, яка так чи інакше приведе до підвищення пенсійного віку. Таким чином, в МВФ вважають, що саме завдяки підвищенню пенсійного віку призведе до зменшити державного боргу країни перед зовнішніми позичальниками. Та тут знову напрошується запитання – а чи аналізували у фонді фактичні дані по середньостатистичному віку смертності в Україні? Виходить, що малоймовірно, оскільки з наступним зростанням пенсійного віку населення зможе отримати лише декілька пенсій, а тоді – готуйся до вічного життя. Та й зрештою, сам розмір пенсійного забезпечення пересічних громадян викликає вже не подив, а як мінімум – сміх і сльози одночасно.

Отож, з цього приводу в МВФ сказали: «Україна не може більше дозволити собі відкладати комплексну пенсійну реформу, яка передбачала б, зокрема, і підвищення ефективного пенсійного віку».

Як додаткові вимоги у МВФ наголошують на необхідності поліпшення адміністрування доходів і просування реформи системи держуправління України.

У фонді також багато було сказано про стійкість банківської системи України, але всі чудово розуміють, що яка тут може бути стабільність чи стійкість, якщо ці ж банки видають кредити під 25% річних і є підконтрольні тим чиновникам, які повинні вчиняти контроль, моніторинг чи реформування банківської сфери.

Отже, набираймось терпіння та не втрачаймо надії, бо рано чи пізно Україна повстане з колін, а тим, хто стільки років не давав їй цього зробити життя поверне сторицею…!


Ігор ГНАТИК