ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


НОВА АТАКА В СИРІЇ ТА РЕАКЦІЯ США


Сьогодні в Сирії відбулась нова хвиля військового протистояння, що перейшла на новий етап жорстокості.

Зокрема, представник Білого дому США Шон Спайсер заявив, що сирійський уряд винен у застосуванні хімічної зброї по місту Хан Шейхун сирійської провінції Ідліб.

Саме сьогодні через авіаційний удар на Ідліб була здійснена газова атака. Ця провінція контролюється сирійськими повстанцями. Загинули не менше 100 осіб, ще 400 були отруєні.

Також, в Білому домі звинуватили й адміністрацію Барака Обами в тому, що трапилось у Сирії.

Шон Спайсер сказав: «Ці мерзенні дії режиму Башара Асада - наслідки слабкості і нерішучості попередньої президентської адміністрації».

На запитання, що робитиме президент Дональд Трамп у зв'язку з атакою на провінцію Ідліб Спайсер не захотів відповідати.

Щодо місця бойових дій, то відзначається, що люди загинули від задухи та отруєння газом.

Окремі активісти стверджують, що був використаний хлор, який не належить до хімічної зброї.

Інші спостерігачі вважають, що такі симптоми отруєння викликає зарин, від запасів якого нібито відмовився сирійський уряд.

Раніше активісти правозахисних організацій повідомляли про використання сирійським режимом хімічних речовин у провінціях Алеппо та Ідліб.

В свою чергу сирійські військові заперечують застосування хімічної зброї в провінції Ідліб.

Представники служби швидкої допомоги в місті Хан-Шейхун заявили, що багато постраждалих залишаються на вулицях міста, більшість з них діти. Лікарі також кажуть, що люди вмирають від задухи.

Отож, місцевий конфлікт із за втручання іноземних сил щораз то набирає нових обертів і аж ніяк не приносить миру. Вважаємо що реакційні кроки команди Дональда Трампа будуть виваженими та адекватно виправданими, на відміну від дій Росії та її лідера.


ІА ГВ