ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ПОСИЛЕННЯ ОХОРОНИ-ПЕРЕВІРКИ КОРДОНІВ ЄС

Сьогодні, видання «Укрінформ» з посиланням на прес-секретаря прикордонної служби Польщі Агнешку Голіас повідомило, що вже з 07 квітня громадяни всіх країн ЄС під час перетину зовнішніх кордонів, в тому числі і з Україною, зазнаватимуть більшого контролю. Тобто, перевірка кожної особи безпосередньо буде більш вимогливою та скорпульознішою.
Цитуємо Агнешку Голіас: «Зміни в прикордонному кодексі Шенгену накладають на всі країни-члени обов'язок ретельно перевіряти тих, хто приїжджає в ЄС, або виїжджають звідти. Зміни є реакцією ЄС на подальшу загрозу здійснення терактів».

Прес-секретаря прикордонної служби Польщі пояснила, що на сьогодні громадяни ЄС проходять на зовнішніх кордонах Співтовариства мінімальну перевірку, а ретельний контроль застосовувався лише вибірково.

Після набуття чинності розпорядження громадяни Європейського Союзу під час в'їзду та виїзду з території країн членів ЄС змушені будуть систематично проходити контроль на зовнішніх кордонах з подальшим внесенням до бази даних, що не робилося раніше.

Разом з тим, зміни не торкнуться громадян третіх країн, зокрема й України.

Європейські правоохоронці зазначають, що завдання, які входять в їхні обов'язки, жодним чином не вплинуть на дотримання плинності прикордонного руху в пунктах пропуску на кордоні з Україною.

Окрім зазначеного хочемо нагадати, що нещодавно, 04 квітня 2017 року Україна почала спільну з Євросоюзом операцію щодо контролю кордону, яка охопила 15 прикордонних областей та Київ.

Операція по посиленій охороні кордонів триватиме до 30 листопада цього року.


Олег ЮРЧАК