ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ТЕРАКТ У СТОКГОЛЬМІ


Сьогодні в центрі швецького міста Стокгольм вантажний автомобіль в'їхав у натовп громадян.

За даними агентства «Reuters», загинули три особи. При цьому подробиці інциденту поки невідомі. Відразу поліція не повідомила, чи скоєний наїзд на людей має терористичне підгрунтя чи ні.

Згодом журналіст радіостанції «Sverige Radio» передав, що жертв може бути більше: «Я бачив щонайменше трьох загиблих, але їх може бути й більше. Тут цілковитий розгардіяш».

На місці події й досі працює поліція, прилеглі до торгового центру вулиці перекриті.

Повідомляється, що офіцери просять людей, щоб вони не наближалися до місця подій, попереджаючи про небезпеку терористичного акту.

Пізніше, прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен заявив, що наїзд вантажівки на людей у Стокгольмі є терористичною атакою: «На Швецію було скоєно напад. Усе свідчить на те, що це теракт». Прем'єр також додав, що перериває свій візит до Гетеборга в зв'язку з інцидентом.

Вже під вечір стало відомо, що загинуло таки троє людей і ще вісім поранені з різним ступенем важкості.

Вантажівку, за кермом якої сидів злочинець, було викрадено. Де зараз знаходиться терорист що вчинив наїзд – невідомо. У Інтернет мережі поширили кадри начебто затримання підозрюваного. Поліція ж офіційно заявляє: у зв'язку з терактом затриманих немає.

Тим часом, рух залізничних потягів та метро – призупинили. Центральний вокзал Стокгольма – евакуювали. Будівлі парламенту та інших держустанов – не працюють. Людей просять не залишати своїх домівок. У великих містах Швеції та у сусідній Норвегії посилили заходи безпеки.

Що ж, населення Європи та й світу що раз то частіше стикається із різного роду терористичними атаками, що призводять до непоправних втрат – загибелі людей. Такі цинічні вчинки не повинні залишатись осторонь жодного громадянина, оскільки в теперішньому чи майбутньому часі ніхто не може бути впевнений, що така доля не торкнеться і його, чи когось із близьких. Світовій спільноті потрібно зосередити свою активну фазу боротьби з тероризмом саме на безпеці в повсякденному житті мирного населення, адже саме це стане запорукою віри в мир для всього людства.


ІА ГВ