ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


БОРИС ДЖОНСОН СКАСУВАВ ПОЇЗДКУ ДО МОСКВИ


Сьогодні, 08 квітня, міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон оголосив про скасування візиту до Москви, який мав відбутись у понеділок (10 квітня), через ескалацію кризи в Сирії.

Коротка довідка:

1. Александр Борис де Пфеффель-Джонсон народився 19 червня 1964 р. — британський політик і журналіст, член Консервативної партії, міністр закордонних справ Великої Британії, один з лідерів кампанії за вихід Великої Британіїз ЄС, колишній міністр тіньового кабінету міністрів опозиції, колишній мер Лондона. На парламентських виборах у 2015 році Джонсон був обраний членом парламенту, при цьому він продовжував виконувати свої обов'язки мера Лондона до травня 2016 року.

2. Кілька днів тому в Сирії відбулась ескалація військового конфлікту, що триває й до сьогодні; було застосовано хімічну зброю; США відповіли ракетним ударом по одній з баз режиму Асада; розпочався новий дисбаланс домовленостей між США та Росією; провідні країни Європи підтримали політику дії Дональда Трампа.

Цитуємо заяву Б. Джонса: «Події в Сирії змінили ситуацію докорінно. Мій пріоритет тепер – продовження контактів зі США та іншими країнами [...] для забезпечення скоординованої міжнародної підтримки припинення вогню й активізації політичного процесу».

За словами Джонсона, візит держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Москву відбудеться, як і було заплановано, 11-12 квітня, після зустрічі міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» і саме Тіллерсон повинен донести до росіян чітку позицію США та Європи.

Британський міністр висловив обурення у зв'язку із «тривалим захистом Росії режиму Асада навіть після хімічної атаки на мирних жителів».

Хочемо зазначити, що поїздка Джонсона до Росії була запланована вже давно і навіть мала відбутись в березні, але була перенесена. Щодо сьогоднішньої заяви міністра Британії, то можна ствердно сказати, що авторитет Росії на міжнародній арені досить швидко падає, хоч, по великому рахунку, це аж ніяк не шкодить безпосереднім позиціям В. Путіна та його найближчого оточення.

Таким чином, міжнародне суспільство очікує активних дій зі сторони демократичних країн світу щодо якнайшвидшого та результативного врегулювання військового конфлікту в Сирії та Україні. Рішення Бориса Джонсона вважаємо цілком правильним та показовим для прикладу іншим високопосадовцям.


Тімур МИРОНОВ