ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО МОВНІ КВОТИ


Сьогодні, 23 травня, 269 депутатів Верховної Ради України проголосували за прийняття законопроекту (№5313) про встановлення мовних квот на телебаченні. Документ підтримали в другому читанні і в цілому.

Повноцінної юридичної сили прийнятий законопроект набуде через чотири місяці після публікації в офіційному виданні.

Незважаючи на термін в чотири місяці від дати публікації, протягом подальшого першого року дії закону всі програми і передачі, їх частини, повністю чи частково створені або профінансовані телекомпанією, будуть зараховувати до квоти державної мови.

Законом передбачено, що за його порушення телекомпанії загрожує штраф: 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої відповідно до ліцензії на мовлення.

Загалом, для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, квота українською мовою має становити не менше 75% протягом доби, для телеорганізацій регіональної і місцевої категорій мовлення передбачається обов'язкова квота у 50%.

Окремо встановлюється обов'язкова частка передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу: від 07:00 до 18:00 і від 18:00 до 22:00.

В законі також уточнені правила обчислення частки передач і/або фільмів, виконаних державною мовою.

Отже, розуміємо, що телевізійний продукт російською мовою який зробили в Україні, буде протягом року і чотирьох місяців зараховуватися в україномовну квоту. Зокрема, таку позицію висловила народний депутат Вікторія Сюмар.

В. Сюмар також наголосила на тому, що закон передбачає, що всі фільми іноземною мовою в Україні повинні бути продубльовані чи озвучені державною мовою, за винятком радянських фільмів.

Раніше ми повідомляли про закон щодо мовних квот на радіо – від 08.11.2016 р. та накладання штрафних санкцій за його невиконання – від 09.02.2017р.


*** ПОСИЛАННЯ на сьогодні прийнятий законопроект – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60356


ІА ГВ