ІА Глобальні віки (АНАЛІТИКА)


ОРТИНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ХОЧЕ ПЕРЕДАТИ ЕСТАФЕТУ КРАЩОМУ ЗА СЕБЕ

Передмова. Вони і їм подібні вважають, що жити по їхніх правилах і так, як вони, правильно. Головне бути солідарним з ними і неконфліктним, не порушувати їхній спокій. Вони можуть дозволити собі «кришувати» проституток на об’їздній; вивозити з «Епіцентру» товар поза касою на солідну суму, не сплачуючи при цьому ПДВ, не кажучи вже про продаж солідних партій підробленого товару. А коли в мене тривала боротьба-розвідка з одним з конвертаційних центрів на Львівщині, то мені зателефонував знайомий адвокат і сказав: «Ти знаєш, напевно у Львові вже нема жодного судді чи прокурора, який би не зателефонував мені і не розпитував про цю справу [щодо відмивання коштів – авт.]». Тож уявіть собі, що кожне прокурорсько-суддівське бидло у Львові відмиває гроші через конвертаційні центри і лише тому їх так захвилювала дана справа. А усім решта вони намагаються диктувати свої правила неконфліктності з ними.

Усі ми читали в Інтернеті про ректора Інституту права та психології «Львівська політехніка» Володимира Ортинського, що він «великий український правознавець, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України…». Я коли прочитав це, то мало не розбив Гриншпуну писок (ще один фінансист корупції у Львові). Такі титули зараз присвоюють напевно за те, що береш хабарі при поступленні у Львівський інститут внутрішніх справ навіть від своїх земляків з Уличного, де тебе давно вже ніхто насправді не поважає. Про це кажуть навіть твої ж земляки-ветерани ОВС з Дрогобиччини. Я б на їхньому місці трохи набрався сміливості і сказав тобі про це офіційно, не криючись. Але х.р з ними з тими ветеранами… Далі «автор понад 150 наукових праць, під його керівництвом підготовлено 11 кандидатів наук»… За невідвідуваність пар курсантів з Інституту внутрішніх справ відраховували. Проте за хабар в сумі 800 доларів США особисто в кишеню ректора В.Л. Ортинського можливо було з легкістю відновитись в цьому Інституті. «Громадська діяльність. Постійно займається благочинною діяльністю». Та ти що???!!! Напевно так само, як і на посаді начальника Львівського обласного управління міліції в 2001-2002 роках. А відбувалось це так. УДСБЕЗ УМВСУ у Львівській області за наказом Ортинського В.Л. пресувало торгові точки найменш захищених (без міліцейського «даху») підприємців і за віджаті гроші купувало подарунки дітям інтернат-школи на Дрогобиччині, за якою Ортинський В.Л. закріпив себе як «меценат». Фуршети для купування лояльності журналістів організовувались за ці ж кошти. Однак спонсорство надходило і від тих, хто вже закріпився на бізнес-ринку, витіснивши не без допомоги міліції усіх інших.

Треба також зрозуміти, що усі «нагороди і відзнаки», без яких не уявляють себе клоуни в міліцейських пагонах, куплені за солідні гроші й за рахунок пограбованих пенсіонерів, збанкрутілих підприємців, доведеної до злиднів держави. І спробуй їм щось скажи. Бляді додумались вже до того, що «будь-яка негативна інформація про них – неправдива». То вже треба бути й-м на цілу голову в тих верховних радах, щоб таке придумати!!! Та що там казати, якщо картавий без юридичної освіти – генпрокурор, зек з тюремним стажем – президент, міністр внутрішніх справ каже: «Бе-бе-бе» і кидається стаканами… І так далі.

Особисто Ортинського В.Л. вважаю людиною негідною і хочу про це розповісти предметно. Пам’ятаю як мене призначали на посаду начальника ЦГЗ УМВСУ у Львівській області в 2001 році. Він відразу поставив переді мною два ультиматуми. 1. Якщо він, Ортинський, не стане депутатом Львівської облради, то я буду звільнений з органів внутрішніх справ; і це гарантовано. Іншими словами – моє перебування на штатній посаді в структурі МВС повністю мало залежати від політичного успіху Ортинського. 2. Я мав звільнити з посади свою підлеглу – старшого інспектора ЦГЗ Олександру Смоленську. І ця друга вимога ставилась мені неодноразово (в нагадуванні першої вимоги просто не було потреби – з завданням в просуванні Ортинського на посаду депутата облради я справлявся на рівні ЗМІ успішно). Ортинський пояснював: «А що я їй скажу, що мені її єврейська національність не подобається?». На моє «то звільніть її ви, якщо хочете», Ортинський роздратовано відповів: «Ти хочеш звільнити її моїми руками?!». Курва ти дурна, то ти хотів звільнити її моїми руками, а не я!... То тебе, блять, завжди цікавили чужі підлеглі, і то ти, сука, ніяк не міг заспокоїтись, доки когось, навіть значно старшого по роках за себе, не принизив на оперативній нараді щопонеділка в тому граному УМВСУ! І цікаво чи удари життя тебе чогось вже нарешті навчили на нинішній день?!

Але повернемось назад. Врешті-решт, під тиском Ортинського, я переказав Смоленській, що Ортинський домагається її звільнення за її незадовільну роботу. «Можливо це формальна причина, – пояснив я, – поговоріть з ним, бо я не хочу бути між вами». Натомість Смоленська виставила перед ЗМІ ситуацію так, що, нібито, це я погано працюю, а не вона систематично прогулює роботу. До того ж, нібито, я приховую (!) інформацію від ЗМІ. Тут ми мусимо дещо обґрунтовано пояснити, щоб читач дізнався як працює вся та блядська м’ясорубка йобаної системи, заснована на чужих кістках і трупах, яка навряд чи сильно змінилась станом на нинішній день (хіба що в гірший бік) при наявності в ній «проффесорів»-кар’єристів за типом ортинських.

Коротка довідка станом на 2002-ий рік. Інформація у вигляді оперативних зведень надходила з міськвідділів, райвідділів міліції області у чергову частину обласного управління міліції УМВСУ у Львівській області. Там вона розписується на кожне управління, відділ УМВСУ у Львівській області (УКР, УДСБЕЗ, УБНОН, СУ, УБОЗ, ЦГЗ і т.д.). Усім однаково, без жодних вибірок. Згідно посадових обов’язків начальника ЦГЗ, затверджених самим же генералом УМВСУ у Львівській області, окремої підписки про нерозголошення даних досудового слідства і т.п., начальник ЦГЗ надає оперативну інформацію у ЗМІ після погодження її з відповідними управліннями, відділами, службами тощо. Інакше існує кримінальна відповідальність за розголошення таємниці слідства, як відомо. Такі обов’язкові погодження Олександра Смоленська видала перед журналістами за приховування інформації. До цього останнього моменту ми ще повернемось.

Проте навпаки – я зробив ОДНОЧАСНИЙ доступ усім ЗМІ до необхідної їм, відкритої для оприлюднення, інформації правового характеру від УМВСУ у Л/о. До мого приходу на посаду начальника ЦГЗ, першим з усіх ЗМІ інформацію УМВСУ отримувало інформаційне агентство «Медіа Простір» (згодом змінило назву на «Контекст Медіа», а потім ще на якусь…), тодішній керівник Ірина Марушкіна. Інші ЗМІ отримували інформацію значно пізніше, - мій попередник Ігор Костельний диктував їм інформацію по телефону (кому встигав). Це ж початок 2002-го року. Інтернет був рідкістю. В ЦГЗ УМВСУ його взагалі не існувало. Я першим організував електронну розсилку інформації (лише через e-mail, бо на повноцінний Інтернет для ЦГЗ обласне управління міліції у той час поскупилось), давши можливість отримувати її ОДНОЧАСНО усім ЗМІ. ІА «Контекст Медіа» втратило свою «монополію» на першочерговість отримання такої інформації.

У той же час, боячись критики (воно ж сикливе) з боку декотрих скандальних львівських журналістів перед виборами, генерал Ортинський вирішив надати їм роботу в УМВСУ у Львівській області (на основі трудових угод). Але не у своєму кабінеті, а в підпорядкованому мені ЦГЗ. І навіть не поскупився їм на повноцінний Інтернет. Серед цих журналістів були ІрЕна Тершак, Зоряна Іленко, Валерій Сагайдак. Словом частина ЦГЗ УМВСУ у Львіській області перетворилась в осередок «вільної», до нічого не зобов’язаної журналістики. І цим також скористалась Олександра Смоленська. Тут вмить була розповсюджена нею інформація про те, що О. Руль, начальник ЦГЗ, приховує інформацію, бо хоче за неї хабарі.

Знаючи усі страхи генерала Ортинського, делегація «вільних журналістів», ще вони називали себе Інтернет-відділ «Антитерор», вирушила зі своїми вимогами до начальника обласної міліції. Вимога полягала у тому, щоб дати їм доступ до (!) оперативних зведень УМВСУ у Львівській області. І генерал Ортинський погодився (!). І тут «підтвердилось» (!), що Руль О., начальник ЦГЗ, «приховує» інформацію, бля…

Десь у той період Смоленська О., як того і вимагав Ортинський, була переведена моїми руками в цілком іншу службу, мало не звільнена з посади, за систематичні невиходи на роботу, невиконання службових обов’язків тощо. «Ну що, Володя, я втопив Му-Му, – думав собі я. – Але чи ти в разі необхідності виявиш таку ж рішучість і принциповість характеру, поведешся за честю й совістю, як і позиціонують себе так звані генерали? Бо що ще відрізняє людину від тварини, як не принципи і вміння відповідати за свої слова, показуючи приклад підлеглим?».

З подачі Ортинського, в описаний вище спосіб, у ЗМІ почала з’являтись інформація слідчо-оперативного характеру. Ніхто у засобах масової інформації не робив посилань на якийсь неформально-неофіційний «Антитерор», та ще й заснований «журналісткою» без журналістської освіти (без будь-якої вищої освіти) Іреною Тершак; журналісти офіційних видань, коментуючи ситуацію, посилались на мою посаду, ім’я та прізвище, як на того, хто надав їм цю інформацію офіційно. Мені телефонували посадовці Львівської міської ради, дивуючись коли це проти них встигли порушити ту чи іншу кримінальну справу, претензії ставили працівники УБОЗу під час виходу інформації у ЗМІ, висловлював мені свої невдоволення навіть(!!!)… генерал Ортинський: «Що ви там не можете поділити з Іреною Тершак?! Ти створив проблему на рівному місці (???)». То я створив, чи ти створив, боячись, що тебе будуть критикувати «антитерористи» і ти можеш не стати ректором ЛІВСу (бо депутатом ти вже став при моїй допомозі через ЗМІ)?!

Довелось провести службове розслідування. І який наслідок? Сикливий «генерал» Ортинський миттєво відмовився бути моїм куратором, як раніше. Отже, воно не вміє бути відповідальним за свої слова і вчинки. Як тільки проблема торкається його особисто, воно тікає від неї, хапаючись виключно за власну кар’єру. Воно вміє принижувати і використовувати лише слабших за посадою і залежних від себе. Кураторство над ЦГЗ було передано ним заступнику начальника УМВСУ у Львівській області по роботі з особовим складом Богдану Івановичу Заверусі.

Заверуха викликав мене до себе в кабінет і запитав: «Як ти думаєш, хто з нас програє?». І відразу сам собі відповів: «Я старий полковник, вони незалежні журналісти, а ти молодий лейтенант. Ти й програєш. Якби на тій посаді було легко працювати, то там працював би такий же старий полковник, як і я». А потім ще додав: «А може ти трахнути Ірену Трешак хотів?». От скажіть, ну як в цього старого бугая, який мені в батьки годиться, міг так повернутись язик?? Та й страшна вона, як атомна війна, і для нікого це не є секретом. Така збочені завихренія могли виникати лише в хворій голові Заверухи. «Хочеш, я тобі скажу що буде дальше? – продовжував Заверуха. – Ти будеш стояти на площі біля пам’ятника Шевченка, і викрикувати там разом з Савельєвим [патріотичні гасла – авт.]».

Ці нелюди і далі хочуть правити країною та доводити нам усім, що лише їхня підла методика є результативною і що вони ніколи не будуть притягнуті до відповідальності за свої злодіяння.
Скидайте на нашу електронну скриньку, зазначену в контактах, більше інформації про «проффесора» та «доктора наук» і ми обов’язково її оприлюднимо в правильний спосіб.

Олександр РУЛЬ