ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


УКРАЇНА – НАТО

Сьогодні, 09 червня народні депутати України проголосували за законопроект №6470, який закріплює зовнішньополітичний курс України з пріоритетною умовою вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу (НАТО).

ДОВІДКА:

НАТО – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягнути мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 р.

Згідно з статутом Альянсу, головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок і підтримує зазначені цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Засадничим принципом Альянсу є спільність поглядів між північноамериканськими та європейськими членами НАТО, що поділяють однакові цінності та інтереси і віддані справі збереження демократичних принципів, що робить нероздільною безпеку Європи і Північної Америки. Альянс стоїть на захисті своїх країн-членів від загрози агресії: головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на напад ззовні.


Відповідно до пояснювальної записки, прийнятий закон вносить необхідні для вступу в НАТО зміни в закони України.

Ініціатори законопроекту вважають що його прийняття значно допоможе Україні встановити тісну співпрацю з країнами-членами Альянсу, а значить це призведе до зміцнення національної безпеки держави.

В свою чергу, після прийняття згаданого закону в Україні, представники НАТО заявили, що офіційних заявок на членство від українського уряду поки не отримували.

З приводу зазначеного висловився й Петро Порошенко, сказавши. що перед подачею заявки на членство в НАТО слід провести реформи в Україні: «Давайте ми сьогодні говоритимемо не про формальну сторону подачі заявки, а про те, що Україні треба зробити, щоб реформувати нашу державу, аби відповідати тим критеріям, які необхідні для членства».

Таким чином, доля імовірності того, що Україна в майбутньому стане повноцінним членом НАТО таки існує, але всі чудово розуміють, що для цього потрібно прикласти чимало зусиль. Провести реформи, про які сказав президент, але не в такому повільному та незрозумілому темпі та ще й за умови шаленої корупції, яка, нажаль, полонила всю країну.

Видимість реформ або часткова реформа в сфері правоохоронної системи аж ніяк не вирішують глобальні проблеми в державі.

Можливо певна кількість оптимістів згадає і введення безвізового режиму з країнами ЄС вже за два дні та стверджуватиме, що це «великий прорив» діючої влади. З таким поглядом ми можемо погодитись лише частково, адже надання безвізового режиму це зовнішньополітичний пріоритет країни, а основна проблематика в успішності України криється у внутрішньополітичних іграх чиновницького та кримінального осередків, які вже два десятиліття гноблять українське населення.


Артем БАЧИЩЕ