ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ДОБКІН ТА ОСТАННІ БАТАЛІЇ НАВКОЛО НЬОГО

Досить відомий в Україні політик Михайло Добкін народився 26 січня 1970 року в Харкові. Має єврейське походження; колишній голова Харківської обласної державної адміністрації з 2010 по 2014 роки, а також, мер м. Харкова (2006–2010); член Партії Регіонів (тепер – Опозиційний блок). Депутат ВРУ VIII скликання з 27 листопада 2014 року.

У середу, 12 липня, комітет із питань регламенту ВРУ визнав досить обґрунтованим подання Генерального прокурора Юрія Луценка на зняття недоторканності з народного депутата від Опозиційного блоку Михайла Добкіна, однак вагомих причин для затримання й арешту Добкіна вказаний комітет не знайшов.

Згодом, 13 липня, ВРУ підтримала подання Генеральної прокуратури на арешт Михайла Добкіна і в сесійній залі за таке рішення проголосували 242 депутати. За словами-заявами самого Добкіна, то він заявляв, що звернеться до ВРУ з проханням підтримати подання генпрокурора і зняти з нього недоторканність.

Сьогодні, 14 липня, народний депутат Михайло Добкін прибув до Генеральної прокуратури України на допит.

Ось таку заяву зробив М. Добкін стосовно того, чи збирається він покинути Україну в найближчий час: «Ось усі мої паспорти. У мене один паспорт знаходиться в консульстві на отриманні британської візи, я взяв документи, які це підтверджують. Я навіть взяв свій старий дипломатичний паспорт, щоб не говорили, що я щось не здав. Як і обіцяв, я нікуди не ховаюся, нікуди не втікаю, готовий давати слідству будь-які дані, які допоможуть встановити істину в досудовому слідстві та суді, я здаю свої паспорти, щоб не говорили, що я хочу кудись поїхати».

Згодом, коли підозрюваний вийшов з ГПУ, повідомив громадськість про те, що йому було вручену підозру.

Видання «Українська правда» так процитувала нардепа-опозиціонера: «Мені вручили підозру за статтею шахрайства та службових перевищень. Вручив не генеральний прокурор, а його перший зам, оскільки генерального десь немає на місці. Мені пояснили мої права. Зараз їду на перший допит». Також Добкін додав: «Поки що затримувати мене не будуть. Бачите, без наручників... Суд може бути або завтра, або в понеділок, або у вівторок. Це ще не відомо».

Ну і звичайно, що не обійшлось без заяви про те, що його (Добкіна) готові взяти на поруки колеги із фракції.

Цікаво, чи спроможеться генпрокуратура довести справу до логічного завершення, чи вона «розвалиться» як і кілька гучних попередніх справ?


Олег ЮРЧАК,
Василь БІДЯК