ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Нещодавно, ІА «Глобальні віки» спільно з Міжнародним центром впровадження програм ЮНЕСКО провели опитування громадскості міста Львова щодо того, наскільки люди орієнтуються в своїх правах і результат є не дуже втішним. Тим не менш, нижче ми подаємо основний виклад інформації з цього приводу, а також – посилання на відео в Youtube.

ПОСИЛАННЯ - https://www.youtube.com/watch?v=eL3hKZUSki8

10 грудня міжнародна спільнота вкотре відзначила (67 річницю) важливу подію для всього людства – ДНЯ ПРАВ ЛЮДИНИ.

Ми живемо у нелегку, проте, надзвичайно насичену історичними подіями добу переходу від несвободи, гніту, безправ'я, до утвердження прав людини, поваги до гідності особистості, усвідомлення того, що людина сама відповідає за себе, за своє сьогодення та майбутнє. Нова Україна, яка стала незалежною 24 серпня 1991 р. проголосила для себе, що людина, її життя та здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються за найвищу соціальну цінність. Та все ж, пройшовши чверть століття незалежного життя, українці та й в цілому – Україна так і не навчилися цінувати та дотримуватися прав людини в більшості суспільних відносинах.

Отже, 10 грудня 1948 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, у якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Вперше День прав людини розпочали відзначати у 1950 р. після прийняття Генеральною Асамблеєю ООН резолюції 423 (V), що закликає всі держави та зацікавлені організації встановити 10 грудня кожного року Днем прав людини.

На сьогоднішній день визнання державами-членами ООН базових прав людини, закріплених Декларацією, вказує на їхню важливість у нашому житті. Кожного року відбувається обговорення існуючих проблем у справах порушення прав людини. Усі демократичні держави світу намагаються вирішити проблеми порушення прав людини і не допускати їх у майбутньому. Шкода, але ця проблема існувала завжди і на сьогодні не втрачає своїх позицій у світовій спільноті.

ПРОВЕДЕНО ІНТЕРВ′Ю З ПЕРЕХОЖИМИ У МІСТІ ЛЬВОВІ.

Зважаючи на отримані відповіді ми змушені НАГОЛОСИТИ та ПРИГАДАТИ українській спільноті, що в кожної людини є ОСНОВНІ ПРАВА, про які потрібно пам′ятати.

Таким чином, основними правами людини є:
• громадянські, відомі у вітчизняній літературі як особисті (їх не слід ототожнювати з правами лише громадянина і певної держави – це, наприклад, право на життя, на свободу, особисту недоторканність, на свободу від посягань на честь, репутацію, право на сповідування релігії тощо);
• політичні (свобода слова, право на участь у політичному житті, право на створення асоціацій, право на участь в управлінні державою, суспільством та ін.);
• соціально-економічні (наприклад, право на працю, на справедливі і сприятливі умови праці, право на власність, право на соціальне страхування, право на створення профспілок тощо);
• культурні (право на користування надбаннями культури, свобода наукових досліджень та. ін.).

ПРОВЕДЕНО ІНТЕРВ′Ю З ШВЕЦЬ ТАРАСОМ, ЮРИСТОМ, ГЕНЕРАЛЬНИМ ДИРЕКТОРОМ «УГ «ГЕНЕРАЛЬНИЙ ЛЕВ».

В Україні День прав людини також має важливе значення, але в основному на словах. Офіційно ВРУ, політики та пересічні громадяни знають про існування такого день та кожен в силу своїх можливостей відзначає його, а от на практиці в Україні порушення прав людини відбувається всюди і практично завжди. Недаремно Україна продовжує займати місце в п’ятірці лідерів з порушення прав людини серед держав які знаходяться під юрисдикцією Європейського суду з прав людини (на першому місці – Росія, друге – Туреччина, третє – Румунія).

Отже, усі люди мають права та обов’язки, але не всі їх дотримуються та розуміють їхнє значення в своєму житті та житті суспільства. Тим не менш, сподіваємося, що у нашій державі таки настане час реальної боротьби за права людини і вся правоохоронна система зрозуміє, що їхні дії в більшості не законні, шкодять не лише громадянам, а й міжнародній репутації держави, що в кінцевому результаті негативно впливає на кожну особистість.

ПОСИЛАННЯ - https://www.youtube.com/watch?v=eL3hKZUSki8


СЮЖЕТ ПІДГОТУВАЛА КОМАНДА ІА «ГЛОБАЛЬНІ ВІКИ» спільно з МЦВП ЮНЕСКО:

Кореспондент – Артем БАЧИЩЕ,
Оператор – Петро ГУТНИК,
Інтерв’ю з приводу певних норм Конституції України з ШВЕЦЬ Тарасом, юристом, генеральним директором ТОВ «УГ «ГЕНЕРАЛЬНИЙ ЛЕВ».