ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


З ТАКОЮ РОБОТОЮ МОН УКРАЇНИ «ДОКТОРИ «ПІ» ВПРАВЛЯТИМУТЬ НАМ МОЗОК Й НАДАЛІ

Кругова порука (замість персональної відповідальності), котрою міцно просякнута наша владна система, завдає суттєвих збитків не лише економіці країни, але й духовному вихованню та навчанню молоді у вищих навчальних закладах України. Як і з чого все починалось – на основі одного прикладу.

Рашкевич Михайло Васильович. Колишній директор Старосамбірської середньої школи часів радянського союзу. Одна з його улюблених фраз: «Той, хто хоче, робить більше, ніж той, хто може» (Габріель Мер’є – авт.). І що зробив з того, що хотів? «Заслужений вчитель УРСР». Попри те, що нині посмертно отримує хвалебні дифірамби в окремих місцевих інформаційних інтернет-джерелах (котрі традиційно належать послідовникам все тієї ж старої й незмінної системи), за часів радянської школи активно і цілеспрямовано критикував церкву, релігію та вихваляв комуністично-ленінські «ідеали» (усі тогочасні учні школи добре це пам’ятають по нинішній день; просто говорити про це стало трохи не модно), намагаючись здобути усі доступні для себе й авторитетні тоді радянські нагороди й титули. За участь у «вертепах» і колядках за часів його директорства дітям легко можна було стати об’єктом його цілеспрямованої критики, цькування, принижень, обзивання типу «хам!» і висміювання на численних шкільних «лінійках». Жорсткі і підлі були методи виховання…

З настанням України (скажемо так) усе радикально помінялось – почав демонстративно вітатись по релігійному мало не з кожним прохожим, поважно киваючи головою. Проте колишні учні школи, розуміючи це лицемірство і суть хрестоматійного пристосуванця, нерідко відповідали матом. Знаємо й таких. І вони зі мною безумовно погодяться щодо всього вищесказаного.

Кажуть, що про мертвих погано не говорять. Але це при умові, коли мертві перестають нас діставати з того світу через своїх дітей та онуків, внаслідуючи приклад своїх батьків та прадідів.

Рашкевич Юрій Михайлович. Народився 24 вересня 1955 року в м. Івано-Франківську. З 2007 р. — проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків НУ «Львівська політехніка».

Напевно науково-педагогічна посада і науково-педагогічний «досвід» під час його наукового педагогування у «Політехніці» допомогли Андрієві Слюсарчуку (відомому як «доктор Пі») захистити науковий ступінь у тій же «Політехніці». Щоправда інформація про це вже ретельно почищена в усіх інтернет-джерелах. Але дещо таки збереглось. «В 2011 році Андрій Слюсарчук («доктор Пі») опинився на гребені успіху, бо разом з кількома іншими викладачами з «Львівської політехніки» став лауреатом Державної премії України у галузі освіти за роботу про запам'ятовування великих обсягів інформації» - http://www.bbc.com/ukrainian/news/2014/02/140214_slyusarchuk_verdict_or Зрозуміло, що не без відома, чи навіть зі сприянням Рашкевича Юрія Михайловича з огляду на займану ним посаду. Котру, за дивним збігом обставин, Юрію Михайловичу довелось залишити після засудження на 8 років ув’язнення згаданого вже нами «доктора Пі».

З 31 травня 2017 року Рашкевич Ю.М. (також відомий, як атеїст, як і його батько Рашкевич М.В.), з подачі колишнього голови Львівського обласного відділу освіти та екс-проректора Українського католицького університету (дуже релігійного й аполітичного освітнього закладу) Хобзея П.К. призначений заступником Міністра освіти і науки України. Є членом експертної ради Вищої атестаційної комісії МОН України. І тепер, маючи такі можливості, як з’ясували наші детективи, саме у цей час, станом на 20 лютого 2018 року, лобіює надзвичайно делікатні інтереси директора Інституту права та психології НУ «Львівська політехніка» п. Ортинського В.Л., про які, ймовірно, розповімо у наступних наших матеріалах після завершення роботи у цьому ж напрямку уповноваженими правоохоронними органами. Забігаючи наперед, скажемо лише, що круговою порукою системи МОН України все зроблено для того, щоб п. Рашкевич Ю.М. міг і надалі тиражувати «докторів Пі» заради тієї ж кругової поруки.

Олександр Руль, журналіст, юрист,
керівник Інформаційного агентства «Глобальні віки»