ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


МАЙБУТНІ УКРАЇНО-АВСТРІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ

Сьогодні, 04 вересня 2018 р., український президент П.О. Порошенко і канцлер Австрії Себастьян Курц домовилися та дійшли згоди, що 2019 рік у Австрії буде проголошений роком української культури.

Зокрема, Петро Порошенко так розповів про переговори з австрійським канцлером: «Ми домовилися, що 2019-й рік ми проголосимо роком української культури в Австрії. І культурна дипломатія є дуже надійним і ефективним інструментом для розвитку відносин між нашими народами, країнами. Культура – це ключ від сердець і України, і Австрії. Це зробить наші народи ближчими».

Зустріч проходила в Маріїнському палаці. Перед початком зустрічі у форматі тет-а-тет канцлер Австрії зробив запис у Книзі почесних гостей.

Також, глава української держави висловив надію, що дві країни продовжуватимуть співпрацювати на всіх рівнях і для підтвердження своїх переконань запросив австрійського президента з візитом в Україну.

Після завершення зустрічі відбулися українсько-австрійські переговори в розширеному форматі.

Згодом, опісля зустрічі з дипломатами в Авдіївці Порошенко направив пропозиції про можливе шефство Австрії над одним з населених пунктів: «Ми направили пропозиції про можливе шефство Австрії, як я зазначив на зустрічі з дипломатами в Авдіївці, над одним з населених пунктів. І сьогодні ми ретельно опрацьовуємо ці позиції».

Домовленість про сьогоднішню зустріч була досягнута за результатами телефонної розмови президента України з федеральним канцлером 22 серпня цього року.

Отже, основним предметом обговорення між високопосадовцями були українсько-австрійські відносини, головування Австрії в ЄС та ситуація на Донбасі.

Не можна сказати, що австрійська політика щодо підтримки України у боротьбі з Росією втратила свої позиції, а навпаки, як і Курц, так й інші високопосадовці Австрії заявили, що політика Відня щодо Москви не змінеться і навіть не зважаючи на візит президента РФ Володимира Путіна на весілля до глави МЗС Австрії Карін Кнайсль, яке відбулося 18 серпня (навколо цієї події ще й до сьогодні точиться чимало обговорень та здогадок хоч К. Кнайсль і надала роз′яснення присутності Путіна на своєму весіллі).

Отож, незабаром побачимо чи українська дипломатія ще спроможна діяти якісно чи ні…

ФОТО: 1) vgolos.com.ua 2) ТСН


Ігор КОМБАТ