ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


«БРАМА ЄВРОПИ…» - С.ПЛОХІЙ


Нещодавно гуманітарний факультет Українського католицького університету (УКУ) презентував семінар з інтелектуальної історії на тему: «За лаштунками Брами Європи: досвід писання української історії», доповідачем якого виступив Сергій Миколайович Плохій – український та американський історик, доктор історичних наук, професор української історії в Гарвардському університеті, де він також займає посаду директора Гарвардського українського наукового інституту і є одним з провідних спеціалістів з історії Східної Європи.

Сергій Плохій є автором більше десятка книг з історії України та Схдіної Європи.

Саме Сергій Миколайович є автором книги «Брама Європи: історія України від скіфських воєн до незалежності» яка була видана спершу англійською мовою у США та орієнтована на тамтешнього читача, а вже згодом – українською (2016, 2018) та отримала популярність в Україні.

Аудиторія гуманітарного факультету УКУ в котрій проходив згаданий вище семінар була цілком заповнена студентами-істориками, науковцями та гостями заходу і слухати коротку доповідь, а згодом відповіді на питання присутніх було цікаво та пізнавально.

Позиція професора Плохія у підході до написання і самого змісту книги можливо не зовсім новаторська, але беззаперечно ввібрала у себе його авторську новизну в процесі подачі історії України від часів Геродота і до сьогодення.

Так чи інакше, кожен громадянин своєї країни повинен пам′ятати рідну історію, адже саме отримуючи знання про минулі події ми вчимось їх аналізувати і вдосконалюємо свої теперішні кроки та плани на майбутнє.

Книга «Брама Європи…» повинна бути прочитана не лише спеціалістами в галузі історії чи студентами-істориками, а й пересічними громадянами, оскільки її сенсом є доступно передади читачу інформацію з історичного минулого рідної батьківщини (і не тільки…).


Світлана ТАРАСЮК